شامادورا یا نخل کوهی

شامادورا یا نخل کوهی

این گیاه درختی است همیشه سبز، بسیار کوچک و گلدار. مکان: این گیاه برای رشد به مکانهایی با نور کافی نیازمند است اما می بایست در فصول بهار تا پائیز در برابر نور مستقیم خورشید محافظت شود. ارتفاع: تا ۲ متر. فصل گلدهی: تمام طول سال تکثیر: از طریق بذر

سه شنبه 10 اردیبهشت 1398
2376

شامادورا Chamaedorea

این گیاه درختی است همیشه سبز، بسیار کوچک و گلدار.

مکان: این گیاه برای رشد به مکانهایی با نور کافی نیازمند است اما می بایست در فصول بهار تا پائیز در برابر نور مستقیم خورشید محافظت شود.

ارتفاع: تا ۲ متر.

فصل گلدهی: تمام طول سال

تکثیر: از طریق بذر

این نخل کوهی زیبا و همیشه سبز، در دهه اخیر به عنوان یک گیاه آپارتمانی از محبوبیتی خاص برخوردار شده است. اصل این گیاه متعلق به کوههای آمریکای جنوبی و مرکزی است.

گونه ها: رایجترین گونه «Chamaedorea elegans» است که گاهی اوقات با نام Neanthe bella» فروخته میشود. برگهای آن تا ارتفاع ۱ متر رشد می کند. شکل آنها شبیه پر است و ۱۴ برگچه دارد. این گیاه زمانی که بسیار کوچک است گل می دهد، و گلهای نر و ماده آن بر روی درختان مختلف پدیدار می شوند. گونه ای دیگر که کمتر رایج است «Chamaedorea metallica» است که برگهایی بزرگ و منقوش دارد.

تکثیر: نخل کوهی به مکانی با نور نسبتا زیاد نیاز دارد، اما از نور مستقیم خورشید بیزار است. در فصل تابستان به آب زیاد احتیاج دارد، بنابراین آن را هفته ای یک بار بطور کامل آب دهید. گاهی اوقات برگها را آبپاشی کنید و یا اینکه آن را بهنگام بارش باران در هوای گرم در فضای آزاد بگذارید.

این گیاه در زمستان، دوره استراحتش، به آب کم نیاز دارد. هر هفته برگهای آن را با آب گرم و اسفنج بشوئید و اگر هوای اتاق خشک است، برگها را مرتب آبپاشی کنید، در غیر این صورت نوک آنها زرد می شود.

تکثیر: برای تکثیر این گیاه، مقداری از بذر آن را در مخلوطی از شن و تورب بکارید. این بذرها در گرمای مرطوب، نسبتا آسانتر جوانه می زند و به سرعت رشد میکند.

 

سفارش گل مشهد

سفارش آنلاین گل

 

گیاه نخل کوهی , پرورش نخل کوهی , تکثیر نخل کوهی ، نگهداری نخل کوهی , گیاه شامادورا , تکثیز شامادورا

نظر بدهید