نخل زینتی

نخل زینتی

این گیاه، یک گیاه آپارتمانی زینتی و کوچک است که برگهایی به شکل پر و بسیار زیبا دارد. مکان: این گیاه به مکانی سایه دار و گرم نیاز دارد. و خاک آن خاک باغچه آمیخته با کمی شن باشد. ارتفاع: تا ۱۵۰ سانتی متر. تکثیر: از طریق کاشت بذر. نخل زینتی حتی در موطن اصلی خود، برزیل هم بیشتر از ۱۵۰ سانتی متر رشد نمی کند.

جمعه 13 اردیبهشت 1398
2127

کوکوس Cocos  ( نخل زینتی )

این گیاه، یک گیاه آپارتمانی زینتی و کوچک است که برگهایی به شکل پر و بسیار زیبا دارد.

مکان: این گیاه به مکانی سایه دار و گرم نیاز دارد. و خاک آن خاک باغچه آمیخته با کمی شن باشد.

ارتفاع: تا ۱۵۰ سانتی متر.

تکثیر: از طریق کاشت بذر.

نخل زینتی حتی در موطن اصلی خود، برزیل هم بیشتر از ۱۵۰ سانتی متر رشد نمی کند.

گونه ها: از میان دو گونه این نخل، تنها یک گونه آن با نام Cocos wedde lianum را بعنوان گیاه آپارتمانی پرورش می دهیم. ۲۰ سال طول می کشد تا این گیاه به حداکثر ارتفاع خود برسد و معمولا به شکل گیاهی کوچک است که ارتفاع آن به ۳۰ سانتی متر می رسد. ساقه کوتاه این گیاه اغلب توسط اليافی قهوه ای رنگ پوشیده شده است. بر روی ساقه کوتاه و نرم این گیاه برگهایی باریک و سوزنی شکل میروید که تعداد آنها اغلب به ۲۰۰ عدد می رسد. سطح رویی این برگها به رنگ سبز تیره و زير آنها سفید است.

کشت: در تمام طول سال، نخل زینتی را می بایست در مکانی سایه دار و گرم و در پشت پنجره نگهداشت. حتی در زمستان نیز دمای این گیاه نباید از ۱۸ سانتی گراد کمتر باشد. همیشه این گیاه را مرطوب نگهدارید و در صورت امکان، مقداری آب در زیر گلدانی بریزید. مراقب باشید خاک آن خشک نشود.

نخل زینتی در گلدان بلند و باریک بهتر رشد می کند. به هنگام تعویض گلدان مراقب باشید به ریشه آن آسیبی وارد نیاید، در غیر این صورت گیاه فور می میرد.

سفارش گل مشهد

سفارش آنلاین گل

تکثیر: تکثیر این گیاه از طریق کاشت بذرهای تازه صورت می گیرد اما این کار برای باغبانان تازه کار مشکل است. بهتر است نهال این گیاه را از گلخانه خریده و پرورش دهید.

نظر بدهید