گیاه هواه  Howea  یا نخل کنتیا

گیاه هواه Howea یا نخل کنتیا

مکان: این گیاه به مکانی سایه و نسبتا گرم و خاک آمیخته با شن و رس باغچه ای نیاز دارد. ارتفاع: تا ۳ متر تکثیر: از طریق کاشت بذر

دوشنبه 30 اردیبهشت 1398
2743

گیاه هواه  Howea  یا نخل کنتیا

مکان: این گیاه به مکانی سایه و نسبتا گرم و خاک آمیخته با شن و رس باغچه ای نیاز دارد.

ارتفاع: تا ۳ متر.

تکثیر: از طریق کاشت بذر

موطن اصلی هواه جزایر «لرد هو» در اقیانوس آرام است. در این جزایر، این گیاه به صورت درختی تنومند و بلند با ارتفاع ۱۵ متر دیده میشود. اما نوع گلدانی آن بیشتر از کمتر و بندرت ۳ متر رشد نمی کند. برگهای منظم، باریک و پر مانند آن بر روی ساقه هایی نازک رشد می کنند. این رشد زیاد و متناسب توجه بسیاری را به خود جلب میکند. ساقه گلدار «هوای» وحشی پس از چند سال بسیار بلند می شود اما گونه های آپارتمانی بندرت گل می دهند.

گونه ها: تیره Howea دارای دو گونه است که تشخیص میان آنها در نگاه اول غیر ممکن است. Howea belmoreana دارای برگهایی مقاوم و پر مانند است که راست و یا کمی خمیده هستند و بر روی ساقه هایی کوتاه رشد می کنند.

Howea forsteriana ساقهای نازکتر برگهایی بلندتر دارد. زیر برگهای آن کمی زبر است.

کشت این گیاه به نور زیاد نیازی ندارد و حتی در سایه نیز رشد می کند. در تمام طول سال می توانید آن را در یک اتاق نگهدارید. دمای لازم برای گیاهان جوان حدود ۲۰ سانتیگراد و برای گیاهان مسن تر ۱۸۰ سانتیگراد است. در زمستان دمای اتاق را در حدود ۱۵۰ سانتیگراد نگهدارید.

به این گیاه خصوصا در فصل تابستان زیاد آب دهید و هفته ای یک بار نیز به آن کود دهید. با شروع فصل پائیز و در طول زمستان آب آن را کمتر کنید اما نگذارید خاک خشک شود. برگها را مرتب با استفاده از پارچهای خیس تمیز کنید.

سفارش گل مشهد

سفارش آنلاین گل

تکثیر: کارشناسان معتقدند که پرورش هوا در اتاق کار مشکلی است. اما اگر می خواهید آن را امتحان کنید، بذر تازه این گیاه را در اواخر زمستان یا اوایل بهار در آب ۳۰۰ سانتی گراد فرو کنید و پس از دو روز در ظرف مسطحی که حاوی خاک بذر باشد و در دمای ۳۰ سانتی گراد قرار دهید. وقتی طول گیاهک به ۵ سانتی متر رسید آن را در گلدانی کوچک بکارید و در محیطی سایه، مرطوب و گرم نگهدارید. از اواسط تابستان به بعد گلدان اولیه را عوض کرده و آن را در گلدانی بزرگتر بکارید و بتدریج گیاه را به نور خورشید عادت دهید. هیچگاه با آب قلیایی به گیاه آب ندهید.

نظر بدهید