گل آستر

گل آستر

گل آستر گیاهی دائمی است و دارای ۱۸۰ گونه ی گیاهی بوده که تعدادی از آنها مانند آکریس (A.acris) ، آلپینوس (A.alpinus)، آملوس یا گل ستاره ایتالیایی (A.amellus)، فریکارتی (A.frikartii)، ستاره ای نیویورک (A.novi-Belgii)را می توان نام برد.این گیاه بومی قاره ها ی اروپا و آسیا است و باعث جذب پروانه ها به باغ شما می شود.

چهارشنبه 22 خرداد 1398
2888

گل استر

نام فارسی : آستر

نوع:  گیاه زینتی چندساله

خانواده :  Compositae – کلاپرکها

ارتفاع :  ۲۰  تا ۲۴۰ سانتی متر (بستگی به نوع آن دارد)

رنگ گل:  صورتی، بنفش، قرمز و یا سفید

نیاز به نور:  آفتاب کامل

نیاز آبی :  متوسط

سختی نگهداری :  متوسط

شکل گل :  ستاره ای شکل

شکل برگ:  باریک و سرنیزه ای

میزان مقاومت : مقاوم به سرما

گل آستر

گل آستر گیاهی دائمی است و دارای ۱۸۰ گونه ی گیاهی بوده که تعدادی از آنها مانند آکریس (A.acris) ، آلپینوس (A.alpinus)،  آملوس یا گل ستاره ایتالیایی (A.amellus)، فریکارتی (A.frikartii)، ستاره ای نیویورک (A.novi-Belgii)را می توان نام برد.این گیاه بومی قاره ها ی اروپا و آسیا است و باعث جذب پروانه ها به باغ شما می شود.

ویژگی های ظاهری گل آستر

برگ ها کشیده و سرنیزه ای هستند که با توجه به نوع آن می تواند کرکدار و یا نرم باشد. اندازه ی گلها از ۲٫۵ تا ۵ سانتی متر می تواند متغییر باشد. فصل گلدهی در تابستان و پاییز است و رنگ بنفش این گل مشهور تر از سایر رنگ هاست. ساقه گل آستر با توجه به نوع آن می تواند ضخیم و یا نازک باشد.

نگهداری گل آستر

نگهداری گل آستر

میزان نور: گل آستر نیازمند نور کامل است و باید در مکانی آفتابی یا نیم سایه قرار بگیرد و باید روزی ۶ تا ۸ ساعت به آن نور برسد که اگر مقدار آفتاب خیلی کم باشد در روند گلدهی گیاه مشکل ایجاد می کند و میتواند حتی باعث بیماری هایی در آن شود. در روزهای گرم تابستان باید هنگام عصر در سایه قرار بگیرد تا شاداب بماند.

میزان آبیاری : گل آستر در مکان هایی با تابستان های خنک و مرطوب رشد میکند مخصوصا مکان هایی که شب های خنکی دارد. رطوبت زیاد یا خشکی بیش از حد می تواند باعث شود که گیاه شاخ و برگ های پایینی خود را از دست دهد و یا اینکه به خوبی گل ندهد. در طول تابستان اگر میزان بارش در هفته کمتر از ۲٫۵ سانتی متر است گیاه را آبیاری کنید. اگر گیاه شما به خوبی گل نمی دهد از روش های مختلف آبیاری استفاده کنید.

سفارش گل مشهد

سفارش آنلاین گل

خاک: خاک باید مرطوب بوده و به خوبی زهکشی شده باشد و باید به طور متوسط غنی از هوموس باشد. بعد از کاشت گیاه در خاک به آن مالچ اضافه کنید تا خاک را خنک کند و از رشد علف های هرز جلوگیری شود. PH خاک باید حدودا ۷ باشد.

کوددهی : قبل از کاشت گیاه به خاک کود اضافه کنید. یک لایه ی نازک از کمپوست را به همراه ۵ سانتی متر از مالچ را در هر بهار به آن اضافه کنید. در استفاده از کود زیاده روی نکنید زیرا باعث ریزش برگ ها می شود و با آغاز گلدهی گیاه کوددهی را متوقف کنید.

تکثیر گل آستر

تکثیر گل آستر :

تکثیر گل آستر از طریق بذر و تقسیم بونه امکان پذیر است

از طریق بذر : این گیاه را می توان توسط بذر تکثیر کرد و هنگامی که بذر آن را می کاریم جوانه زنی در آن یکسان نیست. شما می توانید در طول زمستان در خانه دانه ها را در گلدان یا در یک سطح صاف بکارید و سپس آن ها را به مدت ۴ تا ۶ هفته در یخچال نگهداری کنید بعد از ۴ تا ۶ هفته دانه ها را در یک نقطه ی آفتابی قرار دهید. دانه ها را در عمق ۲٫۵ سانتی متری قرار دهید. بسیاری از باغبان ها گل های کاشته شده در گلدان را از گلخانه ها تهیه می کنند. بین گل ها بسته به نوع آن ها از ۳۰ تا ۹۰ سانتی متر فضا قرار دهید. پس از کاشت گیاه را خوب آبیاری کنید.

از طریق تقسیم بوته : هر سه یا چهار سال یکبار پس از اتمام گلدهی در فصل پاییز یا تابستان تقسیم بوته را انجام دهید. و هر قسمت از گیاه را در مکانی بکارید.

آفات و بیماری‌های گل آستر

آفات و بیماری‌های گل آستر :

سفیدک پوری ، بیماری زنگ، لکه برگی (قارچ)، شانکر، بیماری هایی هستند که این گیاه را تهدید می کنند. این بیماری ها در اثر شرایط نامطلوب نگهداری به وجود می آیند به ویژه نور و آبیاری در بروز و عدم بروز بیماری ها بسیار موثر هستند. از جمله آفات این گیاه می توان شته ها، انواع کنه ها و نماتدهای گیاهی را نام برد.

نظر بدهید