گل ایمپیشنز

گل ایمپیشنز

این گیاه، یک گیاه چند ساله و گلدار است که برای نگهداری در بالکن بسیار مناسب می باشد. مکان: این گیاه به مکانی با نور کافی که در معرض نور مستقیم خورشید نیز نباشد نیاز دارد. خاک آن هم لازم است خاک شنی باغچه باشد. ارتفاع : ۵۰ سانتی متر. فصل گلدهی: تمام طول سال تکثیر: از طریق قلمه زدن

سه شنبه 31 اردیبهشت 1398
2228

ایمپیشنز   Impatiens

این گیاه، یک گیاه چند ساله و گلدار است که برای نگهداری در بالکن بسیار مناسب می باشد.

مکان: این گیاه به مکانی با نور کافی که در معرض نور مستقیم خورشید نیز نباشد نیاز دارد. خاک آن هم لازم است خاک شنی باغچه باشد.

ارتفاع: ۵۰ سانتی متر.

فصل گلدهی: تمام طول سال

تکثیر: از طریق قلمه زدن

این گیاه در تمام طول سال گل می دهد. در فصل تابستان، این گیاه خستگی ناپذیر را درون جعبه های روی بالکن و در باغچه ها می بینید، اما فراموش نکنید که آن را در زمستان به داخل منزل بیاورید، چرا که نسبت به سرما بسیار حساس است و در دمای پایینتر از ۱۲ سانتیگراد شدیدا آسیب می بیند.

Irnpatiens walleriana گونه ای از این گیاه است. ساقه های آن پرشاخه و گوشتی و برگهایش نوک تیز، کمی دندانه دار و به رنگ سبز روشن است.

واریته های گوناگونی از آن دارای برگهایی است با طرحهایی سفید بر روی آنها۔ گلهای مسطح این گیاه در بالای برگ رشد می کنند و درخششی قرمز رنگ دارند.

واریته های شناخته شده آن عبارتند از: «Firelight» با گلهایی نارنجی، Petersiana با برگهایی برنزی رنگ و Variegata با برگهایی که دور آنها سفید است.

سفارش گل مشهد

سفارش آنلاین گل

کشت: این گیاه محیط گرم را دوست دارد، اما از نور مستقیم خورشید گریزان است. در زمستان آن را در نیم سایه قرار دهید و دما را نیز در حدود ۲۰ سانتی گراد نگهدارید. اگر هوا سردتر شود برگهای آن می ریزد و دیگر گل نمی دهد. به این گیاه زیاد آب بدهید، اما مراقب باشید که ریشه مرطوب باشد نه خیس، چرا که در غیر این صورت ساقه فاسد می شود. با وجودی که این گیاه پیوسته گل می دهد اما فقط در دوره رشد، از بهار تا پائیز، آن هم فقط هفته ای یک بار به کود نیاز دارد. در صورت لزوم گلدان آن را عوض کنید.

تکثیر: برای تکثیر این گیاه می توانید در هر فصلی از سال آن را قلمه بزنید. این قلمه ها که حدودا ۱۰ سانتی متر درازا دارند به آسانی در آب یا خاک شنی ریشه میکند. سپس آنها را بطور جداگانه در گلدان بکارید. در عرض چهار ماه گیاه جدید تشکیل می شود.

نظر بدهید