گل فروشی آنلاین مشهد

گل فروشی آنلاین مشهد

جهت سفارش آنلاین گل , سبد گل , تاج  گل , دسته گل و گل آرایی در شهر مشهد روی کلمه  محصولات  کلیک کنید.

شما می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن محصول مورد نظر خود را با توجه به مراسم مورد نظرتان در این سایت مشاهده و انتخاب نمایید و از طریق درگاه اینترنتی وجه آن را پرداخت و در زمان و مکان مقرر آن را تحویل بگیرید...

هر گیاه از اجزای مختلفی تشکیل شده است که در زیر به صورت مختصر به شرح آنها می پردازیم:

1 - ریشه : اولین عضوی که پس از کاشت دانه از آن خارج می شود  , ریشه است که به سمت مرکز زمین رشد می کند. ریشه از چندین قسمت تشکیل شده است : کلاهک وظیفه حفاظت از منطقه مریستمی را بر عهده دارد . منطقه مریستمی و منطقه رشد طولی ریشه وظیفه رشد آن را به دوش می کشندو منطقه تارهای کشنده محل اصلی جذب آب و مواد معدنی لازم برای گیاه است.

2 - ساقه : جوانه اولیه بذر پس از خروج از آن ظاهر می شود و به سمت بالا و به سمت بالا رشد می کند. این قسمت , ساقه گیاه را تشکیل می دهد و وظایف عمده ساقه در گیاه عبارتند از : استوار نگه داشتن اندام هوایی گیاه شامل برگ ها و گل ها و میوه ها , انتقال مواد غذایی , ساختن و ذخیره مواد غذایی.

ساقه از سه بخش عمده تشکیل شده است : جوانه , گره و یقه. یقه محل اتصال ریشه به ساقه است . گره به برآمدگی های روی ساقه جوان که برگ ها از آن خارج می شود گفته می شود. فاصله بین دو گره , میان گره نامیده می شود. جوانه در حقیقت ساقه بسیار کوچکی است که بوسیله پوشش های محکمی پوشیده شده است.

ساقه در گیاه به سه گروه عمده تقسیم می شود : هوایی , زمینی , آبی  

3 - برگ : برگ ها بر اثر رشد جوانه های انتهایی و جانبی تولید می شوند. برگ ها از دو قسمت اصلی پهنک و دم برگ تشکیل شده است. پهنک از سه بخش تشکیل شده است : روپوست , میان برگ و دسته های آوندی (رگ برگ ) مهم ترین وظیفه برگ در گیاه , عمل فتوسنتز است. در فتوسنتز ,  شیره خام کیاه که شامل مواد ساده آب و مواد معدنی است , به شیره پرورد تبدیل می شود. هم چنین بیشترین تعریق گیاه که موجب حرکت آب به سمت اندام های هوایی می شود توسط برگ صورت می گیرد. برگ های گیاه را بر اساس شکل ظاهری و قرار گرفتن روی ساقه , اتصال به ساقه , رگ برگ تقسیم بندی می شوند.

4 - گل : دستگاه تولید مثل گیاه است. گل مجموعه برگ های تغییر شکل یافته است که بر روی ساقه گیاه قرار می گیرد. وظیفه اصلی گل تولید میوه و دانه است. هر گل از قسمت های زیر تشکیل شده است : 

- دم گل : گل را به ساقه متصل می کند

- برگچه : در محل اتصال دم گل به ساقه وجود دارد. برگچه در برخی گیاهان همانند گل شیپوری , قیف مانند است و قسمتی زینتی گل را تشکیل می دهد.

- نهنج : در انتهای دم گل به شکل برجسته در آمده و محل استقرار سایر اجزای تشکیل دهنده گل است.

 - کاسبرگ : مجموع برگ های سبزرنگی که در قسمت خارجی گل دیده می شود البته کاسبرگ هایی نیز وجود دارند که سبز نباشند.

- گلبرگ : مجموعه برگ های رنگین که معمولا بعد از کاسبرگ قرار دارند.

- نافه گل : اندام زایای نر گیاه محسوب می شود و شامل تعدادی پرچم است ,  هر پرچم از دو قسمت بساک . میله تشکیل شده است.

 - مادگی : درونی ترین بخش گل است و اندام ماده گیاه محسوب می شود. از سه بخش تشکیل شده است که عبارتند از : کلاله , خامه و تخمدان.

 

 

نظرات کاربران

نظر بدهید