گیاه آئونیموس

گیاه آئونیموس

این گیاه، گیاهی است گلدار با برگها و میوه هایی کوچک و زینتی. مکان: این گیاه به مکانی آفتابگیر تا نیم سایه و به خاک رس حاوی تورب نیازمند است. ارتفاع: تا ۱۵۰ سانتی متر فصل گلدهی؛ بهار و تابستان. تکثیر: از طریق قلمه زدن

شنبه 21 اردیبهشت 1398
2005

آئونیموس Euonymus

این گیاه، گیاهی است گلدار با برگها و میوه هایی کوچک و زینتی.

مکان: این گیاه به مکانی آفتابگیر تا نیم سایه و به خاک رس حاوی تورب نیازمند است.

ارتفاع: تا ۱۵۰ سانتی متر

فصل گلدهی؛ بهار و تابستان.

تکثیر: از طریق قلمه زدن

برگهای سبز تیره و چرمی مانند برخی از گونه های این گیاه شبیه برگهای برگ بو است. چنانچه این گیاه به صورت وحشی رشد کند، ارتفاع آن اغلب به 8 سانتی متر می رسد، اما شاخه های مقاوم و زاویه دار گونه های پرورشی حداکثر تا ۱۵۰ سانتی متر رشد می کنند. برگهای بیضی شکل آن به رنگ سبز تیره است و در بعضی موارد طرحهایی به رنگ زرد و سفید بر روی آنها دیده می شود. گلهای کوچک و سفید جای خود را به میوه های توتی شکل و قرمز رنگ می دهند.

تنها نوع گلدانی آن «Euonymus japonicus» فقط در ژاپن دیده میشود. بسیاری از واریته های این گونه عمدتا بخاطر داشتن برگهایی با طرحهای زیبا پرورش داده می شوند. معروفترین آنها عبارتند از: Aureormarginatus» با برگهایی که رنگشان سبز تیره و دورتادورشان زرد رنگ است، «Albomarginatus» با برگهایی که لبه هایشان سفید رنگ است و «Microphyllus» با برگهایی به رنگ سبز، زرد و سفید.

سفارش گل مشهد

سفارش آنلاین گل

کشت: در طول تابستان Eunonymus از هوای آزاد بالکن یا تراس لذت می برد. مکان آن می بایست مکانی آفتابگیر تا نیم سایه باشد. در زمستان آن را به اتاقی با نور کافی و دمای حدود ۵۰ سانتیگراد برگردانید. از بهار تا پانیز به آن زیاد آب بدهید و هر دو هفته یکبار تغذیه اش کنید.

تکثیر: در اوایل بهار یا اواخر تابستان قلمه هایی از این گیاه جدا کنید و بگذارید در خاک شنی گرم و مرطوب ریشه دهد. سپس در گلدانی که محتوی خاک رس آمیخته با تورب باشد بکارید.

نظر بدهید