گیاه آبوتیلون

گیاه آبوتیلون

گیاهی کوچک، گلدار و مختص نواحی گرمسیری که دارای گونه های پیوندی و رنگارنگ بسیاری است. تعدادی از گونه های این گیاه، بعنوان گیاه آپارتمانی مورد استفاده قرار میگیرد.

جمعه 30 فروردین 1398
2575

آبوتیلون  Abutilon

گیاهی کوچک، گلدار و مختص نواحی گرمسیری که دارای گونه های پیوندی و رنگارنگ بسیاری است. تعدادی از گونه های این گیاه، بعنوان گیاه آپارتمانی مورد استفاده قرار میگیرد.

مکان: این گیاه به مکانی با نور کافی و گرم نیازمند است، در غیر این صورت بهتر است آن را در هوای آزاد نگهدارید.

ارتفاع: تا ۱ متر فصل گلدهی: تابستان تکثیر: از طريف قلمه زدن با کاشت دانه.

گونه های وحشی این گیاه که در کشورهای مدیترانه ای و در آمریکای جنوبی می رویند به اندازه گونه های پیوندی آن رنگارنگ نیست. این گیاهان بیشتر از ۱ متر رشد میکنند و دارای گونه های رونده و آویز است.

گونه ها: این گیاه علاوه بر گونه های پیوندی دارای دو گونه حقیقی نیز هست. Acutilon striatum گیاهی است رونده با گلهایی نارنجی رنگ و منگوله ای شکل که به صورت تک تک بر روی محور برگ رشد می کنند. واريته «Thompsoni» آن دارای برگهایی است با رگه هایی زرد رنگ. Abuftilon megapotamicum گیاهی است آویز با برگهایی باریک و گوه شکل گلهای زیبای آن بصورت تک تک تقریبا در تمام طول سال میرویند.

کشت گیاه آبوتیلون هوای تازه را دوست دارد. این گیاه در کنار پنجره باز بهتر رشد میکند اما نسبت به خشکی حساس است. در فصل تابستان. آبوتیلون را در هوای آزاد

قرار دهید اما با شروع سرما آن را به درون خانه برگردانید. این گیاه به نور، محیط خنک و دمای حداقل ۱۲۰ سانتی گراد نیاز دارد. پس از پایان فصل گلدهی، دیگر به گیاه کود ندهید و آن را خشک نگهدارید. در فصل بهار گلدان آن را عوض و گیاه را هرس کنید.

سفارش گل مشهد

سفارش آنلاین گل

تکثیر: برای قلمه زدن، نوک برگهای گیاه را به طول ۱۰- ۵ سانتی متر ببرید. این قلمه ها برای ریشه زدن به گرما و رطوبت در فصل بهار نیازمندند. گلدانی را پر از خاک شنی کنید، سپس روی خاک را با خرده شیشه بپوشانید تا خشک نشود، آنگاه قلمه ها را به ارتفاع ۲ سانتی متر در خاک بکارید. گیاهچه ها پس از ریشه زدن رشد می کنند و به آنها خوب آب دهید. این گیاهچهها در اتاقی با دمای ۱۸ سانتی گراد یا در گرمای نور خورشید بهتر رشد می کنند. مراقب باشید تا دچار بی آبی نشوند.

 

پرورش گیاه , گیاه شناسی , گل آبوتیلون , گیاه آبوتیلون , نگهداری گیاهان آپارتمانی , خرید گیاه آپارتمانی , خرید گل

نظر بدهید