گیاه آفلاندرا

گیاه آفلاندرا

این گیاه یک گیاه آپارتمانی همیشه سبز با برگها و گلهایی فوق العاده زیبا است. مکان: این گیاه به مکانی سایه و گرم با رطوبت بالا نیازمند است. ارتفاع: ۶۰- ۲۰ سانتی متر فصل گلدهی: تابستان تا زمستان

سه شنبه 3 اردیبهشت 1398
1928

آفلاندرا  Aphelandra

این گیاه یک گیاه آپارتمانی همیشه سبز با برگها و گلهایی فوق العاده زیبا است.

مکان : این گیاه به مکانی سایه و گرم با رطوبت بالا نیازمند است.

ارتفاع : ۶۰- ۲۰ سانتی متر

فصل گلدهی : تابستان تا زمستان

تکثیر: از طریق قلمه زدن از میان گونه های متنوع Aphelandra که موطنشان جنگلهای آمریکای جنوبی و مرکزی است، تنها یکی از آنها را به نام Aphelandra Squarrosa که یکی از مشهورترین گیاهان آپارتمانی است پرورش می دهیم. برگهای این گیاه بیضی شکل و نوک تیز است و طول آنها به ۲۵ سانتی متر می رسد . رنگ این برگها سبز و روی آنها طرحهایی به رنگ سفید و نقره ای دیده میشود. در میان برگچه های این گیاه گلهایی زرد و کوچک تشکیل میشود.

سفارش گل مشهد

سفارش آنلاین گل

کشت : Aphelandra گیاه پر زحمتی است. این گیاه به محیط مرطوب و گرم با نور کافی نیازمند است، اما در عین حال نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد. خاک این گیاه باید متخلخل و غنی از مواد مغذی باشد. تا زمان گلدهی هر دو هفته یک بار به این گیاه گل دهید. مناسبترین دما برای این گیاه بین ۲۵ - ۱۸ سانتی گراد است. بهتر است آن را هر روز آبپاشی کنید. زمانی که گیاه گل می دهد بتدریج به آن آب دهید و دیگر آبپاشی نکنید. این گیاه چهار تا شش هفته بعد از گل دادن به محیطی خنک و آب کمتر نیاز دارد و نباید به آن کود داد.

پس از سپری شدن دوران استراحت این گیاه، ۱۰ سانتی متر از ساقه آن را کوتاه کنید و پس از کم کردن ریشه در گلدان جدید بکارید. گیاه را ابتدا کمتر و سپس بیشتر آب دهید. چهار هفته پس از آنکه گیاه را در گلدان جدید کاشتید به آن کود دهید.

تکثیر: Aphelandra را می توان از طریق بریدن جوانه های فوقانی آن هم به طول ۱۵ - ۱۰ سانتی متر و همچنین بوسیله قلمه برگهای جوانه دار آن تکثیر کرد. ریشه این قلمه ها را در خاکی که مخلوطی از شن و تورب باشد و ترجیحا در فصل بهار بکارید. جای گرم برای رشد این گیاه جوان ضروری است. برای حفظ دما و رطوبت، این گیاه جوان را در شیشه نگهدارید.

 

 

نظر بدهید