گیاه آنتاریوم

گیاه آنتاریوم

این گیاه یک گیاه چند ساله و آپارتمانی است که گلهایی بسیار زیبا دارد. مکان: این گیاه به مکانی با نور کافی که در عین حال آفتابگیر هم نباشد نیازمند است. ارتفاع: تا ۴۵ سانتی متر فصل گلدهی: تمام فصول

دوشنبه 2 اردیبهشت 1398
2059

آنتاریوم  Anthurium

این گیاه یک گیاه چند ساله و آپارتمانی است که گلهایی بسیار زیبا دارد.

مکان: این گیاه به مکانی با نور کافی که در عین حال آفتابگیر هم نباشد نیازمند است.

ارتفاع: تا ۴۵ سانتی متر

 فصل گلدهی: تمام فصول

تکثیر: از طریق تقسیم یا کاشت بذر اولین گونه های این گیاه زینتی در اواسط قرن گذشته از جنگلهای نواحی پر باران آمریکای مرکزی و جنوبی به اروپا آورده شده است.

تکثیر گونه ها: از میان چندین گونه مختلف این گیاه گرمسیری تنها دو نوع آن حائز اهمیت است: گل فلامینگوی بزرگ (Anthurium andreanum) و گل فلامینگوی کوچک (Anthurium scherzerianum).

گل فلامینگوی بزرگ دارای برگهایی است به شکل قلب و طول ۲۰ سانتی متر که بر روی ساقه ای به طول یک متر می رویند. گل آذین زیبای آن از یک اسپات ) به طول ۱۵ - ۱۰ سانتی متر و محوری سفید یا سبز مایل به زرد تشکیل شده است که گلهایی بسیار کوچک روی آن می رویند. «اسپات» معمولا قرمز رنگ است اما به رنگهای نارنجی، سفید یا نقطه نقطه هم دیده می شود.

گل فلامینگوی کوچک دارای اسپاتهاتی کوچکتر، میله هایی خمیده و معمولا قرمز رنگ است.

سفارش گل مشهد

سفارش آنلاین گل

کشت: آنتاریوم به مکانی با نور کافی که در عین حال در معرض نور خورشید نیز نباشد نیازمند است. پنجره ای که مشرف به شمال یا شرق باشد از همه بهتر است. دمای اتاق نباید نوسان دار و یا پایینتر از ۱۵۰ سانتی گراد باشد. این گیاه در خاک بذر یا مخلوطی از خاک برگ یا تورب بهتر رشد می کند. کف گلدان را نیز یک لایه سنگریزد بریزید. در هر صورت از هر خاکی که استفاده می کنید، آن خاک می بایست متخلخل و زهکشی شده باشد.

این گیاه را تنها با آب ولرم قبلا جوشیده، آب دهید. از آنجایی که آنتوریوم بی وقفه و در تمام طول سال گل می دهد لازم است آن را هر ۱۲ یا ۱۴ روز یک بار البته به غیر از زمستان، با استفاده از کود مایع یا کود معمولی، کود داد. گلدان فلامینگوی بزرگ را هر چند سال یک بار عوض کنید و آن را طوری در گلدان جدید بکارید که برگهای بالینی ان درست بالای خاک باشد.

تکثیر: گیاهان مسن را از طریق تقسیم و یا جدا کردن شاخه های فرعی ریشه دار تکثیر کنید . تکثیر این گیاه از طریق بذر نیز امکان پذیر اما مشکل است .

نظر بدهید