گیاه آچمنز

گیاه آچمنز

این گیاه یک گیاه آپارتمانی چند ساله و گلدار است. مکان: این گیاه به مکانی گرم و پر نور و خاک معمولی باغچه نیازمند است. ارتفاع: ۵۰- ۲۰ سانتی متر فصل گلدهی: تابستان و پائیز تکثیر: از طریق کاشت غده

شنبه 31 فروردین 1398
2462

آچمنز  Achimenes

این گیاه یک گیاه آپارتمانی چند ساله و گلدار است.

مکان: این گیاه به مکانی گرم و پر نور و خاک معمولی باغچه نیازمند است. ارتفاع: ۵۰- ۲۰ سانتی متر فصل گلدهی: تابستان و پائیز

تکثیر: از طریق کاشت غده

این گیاه دارای گونه های پیوندی بسیاری است. گلهای تخت آن بر روی محور برگها رشد می کنند و گلبرگهای رنگارنگ این گیاه از نوک لوله ای باریک آویزانند.

گونه ها: گیاه Achimenes grandiflora تا ۵۰ سانتی متر رشد می کند. برگهای بزرگ آن کمی کرکدار و زیر آن قرمز است. گلهای آن نیز قرمز رنگند. Achimenes longflor بیشتر از ۱۰ سانتی متر رشد نمی کند و دارای برگهایی است نوک تیز و کوچک و گلهای بزرگ. این گلها به رنگ قرمز مایل به آبی و مرکز آنها زرد است.

کشت: بهتر است «آچمنزه را در مکانی با نور کافی و دمای ثابت ۱۸ سانتیگراد نگهدارید. تقریبا تا انتهای فصل گلدهی این گیاه، آن را خوب آب دهید. وقتی فصل گلدهی پایان یافت و برگها خشک شد ساقه را درست از سطح خاک در بالای زمین ببرید، اما ریزومهای زرد رنگ را داخل گلدان باقی بگذارید.

سفارش گل مشهد

سفارش آنلاین گل

تکثیر: در فصل بهار یا تابستان: ریزومهایی به طول ۵ سانتی متر، از این گیاه ببرید و هشت تا ده تکه از آن را در گلدانی متوسط و پر از شن قرار دهید. در ابتدا قلمه ها را زیاد آب ندهید و سپس میزان آب آنها را بیشتر کنید. پس از یک ماه دو هفته یک بار به آنها کود دهید.

 

گیاه آپارتمانی , تکثیر گیاهان آپارتمانی , خرید گیایهان آپارتمانی ، خرید گلدان ، فیمت گلدان

نظر بدهید