گیاه آچیانتوس

گیاه آچیانتوس

این گیاه یک گیاه همیشه سبز زینتی و آویز است که رشد و پرورش آن بسیار مشکل می باشد. مکان: این گیاه به مکانی بسیار گرم، مسایه و رطوبت بالا نیاز دارد. می توانید آن را در یک گلدان آویز و یا یک سبد قرار دهید. ارتفاع: تا ۵۰ سانتی متر فصل گلدهی: تابستان و پائیز تکثیر: از طریق قلمه زدن

دوشنبه 2 اردیبهشت 1398
2326

آچیانتوس  Aeschynanthus

این گیاه یک گیاه همیشه سبز زینتی و آویز است که رشد و پرورش آن بسیار مشکل می باشد.

مکان: این گیاه به مکانی بسیار گرم، مسایه و رطوبت بالا نیاز دارد. می توانید آن را در یک گلدان آویز و یا یک سبد قرار دهید.

ارتفاع: تا ۵۰ سانتی متر

فصل گلدهی: تابستان و پائیز

تکثیر: از طریق قلمه زدن

گونه های مختلف این گیاه در موطن خود که مناطق گرمسیری آسیا است دارای گلهایی به رنگ قرمز روشن و اغلب زرد و نارنجی است. این گلها در انتهای غلافهایی باریک و آویزان که پرچمهایی بلند نیز دارند به صورت دسته ای با تک تک میرویند. متاسفانه پرورش اکثر گونه های این گیاه بسیار مشکل است. این گیاهان تنها در دمای بالاتر از ۲۲۰ سانتیگراد گل میدهند و اگر دما پائین تر از این میزان باشد گلهایش می ریزند.

گونه ها: از مشهورترین گونه های این گیاه می توان Aeschynantus Pulcher را نام برد که دارای گلهای خوشه ای قرمز رنگ است. برگهای بیضی شکل و نزدیک به هم این گیاه تا ۵ سانتی متر رشد می کند.

Aeschynanthus marmoratus دارای گلهایی سبز رنگ است. طول برگهای خاردار این گیاه ۱۰ سانتی متر و نوک آنها به رنگ سبز روشن و در زیر قرمز رنگ است.

گونه Aeschynanthus speciosus دارای خوشه هایی است که هریک تا دوازده گل میدهند. گلبرگهای زرد - قرمز و پرچمهای پیش آمده آنها توجه همگان را به خود جلب میکند.

سفارش گل مشهد

سفارش آنلاین گل

کشت : گونه های Aeschynaruthus در خاک مخلوط با تورب و خزه و همچنین رطوبت بالا بهتر رشد می کند. در تابستان دمای این گیاه نباید از ۲۲ سانتی گراد کمتر باشد، اما در مواقع دیگر می توانید آن را در دمای ۱۶۰۱۸ سانتیگراد نگهدارید. اگر دمای محيط این گیاه در تمام طول سال یکسان باشد گل نخواهد داد. این گیاه را با آب ولرم آب بدهید و گاهی اوقات آبپاشی کنید. در طول زمستان خاک آن را تقریبا همیشه خشک نگهدارید.

تکثیر: برای تکثیر این گیاه، در فصل بهار قلمه ای به طول ۵ سانتی متر از آن جدا کنید. سپس آن را در گلدانی که دارای خاک شنی مخلوط با تورب باشد بکارید. لازم است دمای محیط بین ۳۰- ۲۵ سانتی گراد باشد. این قلمه های جدید در فاصله دو تا سه هفته ریشه خواهند زد. سپس گیاه جوان را از فصل بهار به بعد در خاک بکارید.

 

تکثیر گیاه آچیانتوس , رشد گیاه آچیانتوس , خرید گلدان آپارتمانی , نگهداری گیاهان آپارتمانی

نظر بدهید