گیاه افوربیا

گیاه افوربیا

این گیاه، گیاهی است محبوب و بی زحمت که گلهایی درشت دارد. مکان: این گیاه به مکانی پر نور و آفتابی و خاکی خوب و غنی نیاز دارد. ارتفاع: تا ۱۵۰ سانتی متر. فصل گلدهی: زمستان تا بهار. تکثیر: از طریق قلمه زدن.

شنبه 21 اردیبهشت 1398
2407

افوربیا   Euphorbia Milii

این گیاه، گیاهی است محبوب و بی زحمت که گلهایی درشت دارد.

مکان: این گیاه به مکانی پر نور و آفتابی و خاکی خوب و غنی نیاز دارد.

ارتفاع: تا ۱۵۰ سانتی متر.

فصل گلدهی: زمستان تا بهار.

تکثیر: از طریق قلمه زدن.

از آنجایی که این گیاه آپارتمانی برای اولین بار در اوایل قرن نوزدهم از جمهوری ماداگاسکار به اروپا آورده شد، دوستداران بیشماری را به سوی خود جلب کرده است. این گیاه برای هوای خشک داخل منازل مناسب است و با مراقبت صحیح تا چند دهه به رشد خود ادامه میدهد. شاخه های آن که مانند مداد محکم هستند به رنگ سبز مایل به قهوه ای می باشند و تیغهای زیادی دارند. در میان این تیغها برگهایی به رنگ سبز روشن و نیزه ای شکل در می آیند.

این گیاه مانند بقیه گونه های همنوعش شیرهای سمی دارد. از اواخر زمستان تا اوایل تابستان . گاهی اوقات زودتر به این گیاه گلهایی کوچک تولید میکند که آنها را می توان از روی برگچه های بسیار زینتی و لاکی رنگی که به شکل کلید هستند، شناخت.

کشت: این گیاه به مکانی آفتابگیر آن هم کنار پنجره نیاز دارد. علاوه براین، در برابر رطوبت کم طاقت است. به نقطه ای خنک نیاز دارد و حتی در زمستان هنگامی که می توان آن را در اتاق نگهداشت می بایست به آن کمتر آب داد. گلدان آن را زمانی که هنوز جوان است هر دو سال یک بار عوض کنید.

سفارش گل مشهد

سفارش آنلاین گل

تکثیر: تکثیر این گیاه از طریق قلمه زدن و در فصل بهار بسیار آسان است. اما برای اینکه دستهایتان زخمی نشود، همیشه دستکش بپوشید. شاخه های فرعی جوان را در آب قرار دهید تا شیره گیاه مکیده شود یا برای بند آوردن جریان آن، این شاخه ها را در پودر زغال چوب فرو کنید. بعد صبر کنید تا قلمه ها خشک شوند و آنها را در مخلوطی از شن و تورب بکارید.

نظر بدهید