گیاه اكاليفا

گیاه اكاليفا

این گیاه، گیاهی است آپارتمانی، با برگهایی زینتی که در یک گونه آن گلهایی زیبا نیز دیده می شود.

شنبه 31 فروردین 1398
2567

اكاليفا   Acalypha

این گیاه، گیاهی است آپارتمانی، با برگهایی زینتی که در یک گونه آن گلهایی زیبا نیز دیده می شود.

مکان: این گیاه به مکانی الزاما آفتابگیر و گرم، رطوبت بالا و خاک آمیخته با شن و رس نیازمند است.

ارتفاع: تا ۳ متر. فصل گلدهی: زمستان تا اواخر پائیز . تکثیر: از طریق قلمه زدن

گیاه (أكاليفا) متعلق به خانواده ای است که حدود ۴۰۰۰ گونه آن در کشورهای گرمسیری و نیمه گرمسیری جهان شناخته شده است.

گونه ها: تنها یکی از گونه های این گیاه، به نام Acalypha hispida دارای گلهایی زیبا است. این گیاه گلهایی آویزان به طول ۵۰ سانتی متر دارد که نام «دم گربه ای از آنها گرفته شده است.

Acalypha Wilkesiana را تنها بخاطر داشتن برگهایی رنگارنگ پرورش میدهیم. گلهای آن چنان کوچکند که در مقابل برگهای آن تقریبا نامرئی اند. این گونه

متعلق به دریای جنوب دارای گونه های پیوندی بسیاری است. زیباترین آنها عبارتند از واریته های  «Marginata»  برگهایی زیتونی رنگ با کناره های صورتی؛ «Musaica» برگهایی با نقاط قهوه ای مایل به سبز، قرمز تیره و نارنجی و «Obovata» برگهایی به رنگ سبز تیره و دور نارنجی .

کشت: برای آنکه برگهای این گیاه، رنگهای زیبای خود را حفظ کنند، لازم است تا گیاه را در محیطی با نور کافی که در عین حال در معرض نور خورشید نیز نباشد قرار دهید. Acalypha hispida در نیم سایه بهتر رشد می کند. هوا نباید بیش از اندازه خشک و دما نیز پایینتر از ۱۶۰ سانتی گراد باشد.

خاک شنی آمیخته با رس را مرطوب نگهدارید. از بهار تا اواخر تابستان ماهی دو بار به گیاه کود دهید. بهتر است گیاهان مسن تر را گاهی اوقات هرس کنید. گلهای خشک شده را بکنید.

تکثیر: قلمه را در خاک شنی که روی آن شیشه باشد قرار دهید. زمان کاشت قلمههای Acalypha hispida از تابستان تا زمستان است. گونه های پیوندی Acalypha wilkesiana را می توان در تمام طول سال تکثیر کرد. گاهی اوقات نوک قلمه ها را ببرید.

 

سفارش گل مشهد

سفارش آنلاین گل

 

گل فروشی آنلاین ، خرید گیاه آپارتمانی ، پرورش گیاهان آپارتمانی

نظر بدهید