گیاه الاماندرا

گیاه الاماندرا

این گیاه، یک گیاه خانگی رونده و همیشه سبز با گلهایی بسیار زیباست. مکان: این گیاه به مکانی با نور کافی و آفتابی و رطوبت بالا نیاز مند است. و در ضمن نسبت به خشکی و بی آبی حساس است. ارتفاع: با استفاده از قیم، تا ۲ متر فصل گلدهی: بهار تا آخر پائیز تکثیر: از طریق قلمه زدن و کاشت بذر موطن اصلی این گیاه برزیل است. این گیاه به شرایط گرما و رطوبت بالا نیاز دارد .

دوشنبه 2 اردیبهشت 1398
2354

الاماندرا  Allamandra

این گیاه، یک گیاه خانگی رونده و همیشه سبز با گلهایی بسیار زیباست.

مکان: این گیاه به مکانی با نور کافی و آفتابی و رطوبت بالا نیاز مند است. و در ضمن نسبت به خشکی و بی آبی حساس است.

ارتفاع: با استفاده از قیم، تا ۲ متر فصل گلدهی: بهار تا آخر پائیز

تکثیر: از طریق قلمه زدن و کاشت بذر موطن اصلی این گیاه برزیل است. این گیاه به شرایط گرما و رطوبت بالا که همانند شرایط گلخانه ای است علاقمند است. آلاماندرا از بهار تا پائیز بطور بی وقفه گل می دهد. یکی از گونه های این گیاه که از آن می توان به عنوان گیاه آپارتمانی استفاده کرد Allamandra catharica است که بوته ای است رونده با برگهایی شبیه برگ بو، قطر گلهای طلایی رنگ آن به ۵ سانتی متر می رسد. همچنین گلهای زرد رنگ واريته Grandiflora ۱۰ سانتی متر پهنا دارند. از این گلها بزرگتر، گلهای واریته Hendersori» است که برگی زرد رنگ دارند و بر روی برگهای چرمی مانند آن نقاطی روشن دیده می شود.

سفارش گل مشهد

سفارش آنلاین گل

کشت: با وجودی که allamanda در زمان گلدهی به نور خورشید نیاز دارد اما لازم است تا در دوران استراحت این گیاه که فصل زمستان است در سایه نگهداشته شود. حتی در آن زمان نیز، گیاه به گرمای زیاد و رطوبت نیازمند است. برای تقویت و رشد بیشتر گیاه می توان از شبکه های سیمی یا حصار استفاده کرد تا گیاه روی آنها بخزد و بالا رود. لازم است تا بعد از اتمام دوره گلدهی گیاه ساقه بلند گیاه ضعیف شده را کوتاه کرد، تا گیاه بیشتر رشد کند و انبوهتر شود. در اواخر بهار و تابستان هر هفته به این گیاه کود بدهید.

تکثیر: تکثیر این گیاه از طریق کاشت بذر ممکن اما مشکل است. اما تکثیر از طریق قلمه زدن موفقیت آمیزتر است. این قلمه ها را زیر شیشه در دمای حدود ۲۵ سانتیگراد نگهدارید.

نظر بدهید