گیاه اچوریا

گیاه اچوریا

این گیاه، گیاهی است چند ساله و گوشتی با گلهایی بسیار زینتی. مکان: این گیاه به مکانی با نور خورشید و خاک رس نیاز دارد. ارتفاع: تا ۱۵۰ سانتی متر فصل گلدهی: اواخر زمستان تا پائیز، بسته به گونه گیاه. تکثیر: از طریق قلمه برگی، تقسیم بوته و کاشت بذر

پنجشنبه 19 اردیبهشت 1398
2651

اچوریا Echeveria - پای عروس

این گیاه، گیاهی است چند ساله و گوشتی با گلهایی بسیار زینتی. 

مکان: این گیاه به مکانی با نور خورشید و خاک رس نیاز دارد.

ارتفاع: تا ۱۵۰ سانتی متر

فصل گلدهی: اواخر زمستان تا پائیز، بسته به گونه گیاه.

تکثیر: از طریق قلمه برگی، تقسیم بوته و کاشت بذر

در جنوب اروپا اغلب از «اچوریا» به عنوان گیاهی پوششی استفاده میشود. برگهای کلفت و گوشتی آن گاهی اوقات سفید و زرد و گاهی اوقات سبز و حتی بنفش هستند. گونه های خاصی از آن دارای برگهایی هستند که روی آنها را گردی پوشانده است. این گرد گیاه را در برابر گرمای خورشید محافظت می کند. پرورش این گیاهان أسان است و فرشی ضخیم بر روی زمین تشکیل میدهند.

گونه ها: گونه «Echeveria agavoides» بی ساقه است و دارای برگهایی است به رنگ سبز روشن و نقاطی قهوه ای رنگ.

برگهای کوتاه، پهن و نوک تیز آن از تها، کلفتی را تشکیل میدهند که گلهایی زرد و قرمز یا ساقه هایی کوتاه را تولید می کنند.

گونه «Echeveria carnicolor» ، گیاهی است بدون ساقه باگلهایی گوشتی و رنگی و رزتهایی با پهنای ۷ سانتی متر. این گیاه زیبا برگهایی کوچک، نوک تیز و آبی رنگ دارد که گاهی اوقات نوری قرمز رنگ از آن متصاعد می شود. این گلهای زرد و قرمز که به شکل زنگ هستند از اواخر زمستان تا اوایل پائیز پدیدار می شوند.

Echeveria elegans بوته ای است کوچک به ارتفاع حدود ۴۰ سانتی متر که شاخه های آن پوشیده از کرکهایی نرم است. این گونه گلهایی بزرگ و صورتی رنگ تولید می کند که به شکل زنگ هستند. فصل گلدهی آن از بهار تا پائیز است.

 Rosentes به مجموعه ای از برگها میگویند که به صورت مجتمع در انتهای شاخه قرار می گیرند.

Echeveria gibbiflora بر سر شاخه های محکم خود گلهایی را تشکیل می دهد. این برگهای سبز مایل به آبی درخششی قرمز رنگ دارند و ارتفاع آنها به ۱۵ سانتی متر می رسد. این گونه گلهایی قرمز رنگ دارد که بنظر می رسد یخ زده باشند.

Echeveria gigantea گیاهی است به ارتفاع حدودا ۳۰ سانتی متر باگل آذینهایی به ارتفاع ۱۵۰ سانتی متر. اغلب دور تا دور برگهای آن قرمز رنگ و طول آن ۲۰ سانتی متر است. گل آذینهای گلهای زرد رنگ آن تا پائیز تشکیل نمی شود.

Echeveria setosa پوشیده از کرکهایی سفت و سفید رنگ است. این برگهای کلفت و سبز رنگ جلایی موم مانند دارند.

سفارش گل مشهد

سفارش آنلاین گل

کشت: Echeveria هم در زمستان و هم در تابستان نیاز به مکانی با نور کافی دارد. در زمستان، بغیر از گونه هایی که در این فصل گل می دهند، بقیه گونه ها را می بایست در دمای حدودا ۸ سانتیگراد نگهداشت و به آن کم آب داد. حتی در تابستان نیز این گیاهان به آب کم نیاز دارند. آب بیش از حد سبب گندیدگی این گیاه می شود. در دوران رشد، ماهی یک بار به آن کود دهید. این گیاه در خاک رس آمیخته با شن بهتر رشد می کند. بهتر است گلدان گیاهان جوان را سالی یک بار عوض کرد.

تکثیر: حتی افراد مبتدی نیز می توانند بی هیچ مشکلی به تکثیر Echeveria اقدام کنند. معمولا از ساقه های مسن بریده شده شاخه های فرعی و تازه ای سر بر می آورند. پس از گذشت دو روز قلمه های برگها یا حتی ساقه برگها را در زمین بکارید و منتظر بمانید تا ریشه بدهند. کمی هم آنها را مرطوب نگهدارید.

نظر بدهید