گیاه ایکیما

گیاه ایکیما

این گیاه یک گیاه آپارتمانی چند ساله است که گل آذینی بسیار زیبا دارد. مکان: این گیاه به مکانی گرم. پر نور و دمایی ثابت نیاز دارد. اما از نور مستقیم خورشید بیزار است. ارتفاع: تا ۱۸ سانتی متر فصل گلدهی: بهار تا اواخر پائیز تکثیر: این گیاه که گیاهی است خانگی مانند گونه های وحشی آن که در جنگلهای برزیل بر روی شاخه های درختان زندگی می کنند، نیازمند گرمای ثابت، نور و رطوبت است.

یکشنبه 1 اردیبهشت 1398
2502

Aechmea lassi

این گیاه یک گیاه آپارتمانی چند ساله است که گل آذینی بسیار زیبا دارد.
مکان: این گیاه به مکانی گرم. پر نور و دمایی ثابت نیاز دارد. اما از نور مستقیم خورشید بیزار است.
ارتفاع: تا ۱۸ سانتی متر فصل گلدهی: بهار تا اواخر پائیز
تکثیر: این گیاه که گیاهی است خانگی مانند گونه های وحشی آن که در جنگلهای برزیل بر روی شاخه های درختان زندگی می کنند، نیازمند گرمای ثابت، نور و رطوبت است.

بدون شک آیكیم ها یکی از زیباترین گیاهان خانگی است. برگچه های صورتی رنگ به صورت خوشه ای بر روی ساقه بلند آن می رویند. در میان این بخشها، گلهای بنفش قرمز و زردرنگی که عمر کوتاهی دارند بوجود می آیند. اگر چه زمان رویش گل در این گیاه کوتاه است اما برگچه های زیبای آن تا ماهها باقی می مانند.

گونه ها: گلهای زیبای Aechmea chantinii به آن زیبایی خاصی می دهند. این گلها که به رنگ قرمز آتشی و زرد هستند، نزدیک یکدیگر و بر روی ساقه های شاخه دار رشد می کنند. بر روی برگهای روزتهای جامی شکل که طولشان به ۵۰ سانتی متر می رسد طرحی از نوارهای سبز و نقره ای به چشم می خورد. برگهای Aechmea caudata دارای لبه هایی دندانه دار است و گلهای زیبا در بین برگچه های آن می رویند.

Aechmea fasciata  که در گلفروشیها به نام Billbergia rhodocyanea عرضه می شود) تأثیری شگفت انگیز بر هر بیننده دارد ). این زیبایی بخاطر رگه های خاکستری رنگ روی برگهای آن است. همچنین این برگها دارای لبه هایی دندانه دار و کناره های آن دارای لبه هایی تیره رنگ می باشند. برگچه های خاردار این گیاه بر روی گل آذین گلهای کوچک و بنفش دیده میشوند.

Aechmea fulgens  یکی از بزرگترین گونه های این تیره است. برگهای روزتهای جامی شکل آن تا ۵ سانتی متر پهنا و ۴۰ سانتی متر طول دارند. این برگها از سمت بالا تا میان برگ با نقاطی خاکستری رنگ نقطه گذاری شده اند و نوک آنها به رنگ سبز - آبی است. واريته Achmea fulgens دارای رنگهایی متنوع است. برگهای آن زیتونی رنگ و زیر آنها قرمز - بنفش است و درخششی خاکستری دارد. نوک گلهای آن آبی رنگ است.

Aechmea miniata  جای کمتری را بر روی لبه پنجره شما اشغال می کند. رشد آن کندتر و برگهایش باریکتر است.

سفارش گل مشهد

سفارش آنلاین گل

کشت: Aechmea باید در دمایی ثابت و مکانی گرم نگهداری شود. این گیاه به هوای گرمسیری نیازی ندارد ولی حداقل دمای محیط أن نباید از ۱۵ سانتی گراد کمتر باشد. بهتر است این گیاه را در هنگام گل دادن در دمای ۱۸ سانتی گراد نگهدارید. این گیاه از جمله گیاهانی است که دیر از بین می روند و حتی در دمای خشک ناشی از حرارت مرکزی اتاق نیز خشک نمی شود. این گیاه را بر روی لبه پنجره قرار دهید تا بتواند نور لازم را بدست آورد، اما نباید در معرض نور مستقیم خورشید نیمروز قرار گیرد. این گیاه را با آبی که دمای آن با دمای اتاق یکی است آب دهید. اما در زمستان میزان آب آن را کمتر کنید. باید خاک این گیاه را مرطوب اما نه بسیار خيس نگهدارید. این کار را تا زمانی که رویش گل قطع نشده است ادامه دهید. روزتهای جامی شکل برگها را با آب بشوئید.

تکثیر: بطور کلی از یک روزت برگ تنها یک گل آذین بوجود می آید و با از بین رفتن آن گل گیاه از بین می رود. اما در عین حال روزتهای جدیدی هم در پای گیاه مسن تشکیل می شود. معمولا نمی توان با استفاده از این جوانه ها به تکثیر گیاه پرداخت اما می توان یک بار این کار را امتحان کرد. بگذارید گیاه در همان مکان خود به رشد ادامه دهد، سپس یک یا دو روز صبر کنید تا خشک شود و بعد آن را در یک بستر بذر فاقد آهک بکارید.

 

پرورش گیاهان آپارتمانی , تکثیر گیاهان آپارتمانی , نگهداری گیاهان آپارتمانی , خرید گیاهان آپارتمانی

نظر بدهید