گیاه بيلبرجيا

گیاه بيلبرجيا

این گیاه یک گیاه چند ساله گلدار و بسیار مقاوم است، که هم بصورت آپارتمانی و هم گلخانه ای استفاده میشود. مکان: این گیاه به مکانی با نور کافی، رطوبت بالا و گرمای زیاد نیاز دارد. ارتفاع: ۵۰ سانتی متر فصل گلدهی: بسته به کشت و سن گیاه، بهار یا تابستان تکثیر: از طریق کشت دانه.

جمعه 6 اردیبهشت 1398
2475

بيلبرجيا  Billbergia

این گیاه یک گیاه چند ساله گلدار و بسیار مقاوم است، که هم بصورت آپارتمانی و هم گلخانه ای استفاده میشود.

مکان: این گیاه به مکانی با نور کافی، رطوبت بالا و گرمای زیاد نیاز دارد.

ارتفاع: ۵۰ سانتی متر فصل گلدهی: بسته به کشت و سن گیاه، بهار یا تابستان

تکثیر: از طریق کشت دانه.

موطن بیلبرجيا جنگلهای گرمسیری آمریکای مرکزی و جنوبی است. این گیاه عموما بصورت «اپی فیت بر روی درختان زندگی می کنند، مانند ارکیده. این گیاهان بسیار مقاومند و گل آذینهای آنها معمولا از ساقه آویزانند.

گونه ها: Billbergia nutans که معمولا با نام اشک فرشته یا اشک ملکه شناخته می شود، گونه ای است که اکثرا در اروپا دیده می شود. برگهای آن باریک و به رنگ سبز تیره است و طول آن ۳۰ . ۵۰ سانتی متر است. گلهای آن سبز و قرمز روشن و نوک آنها آبی است.

سفارش گل مشهد

سفارش آنلاین گل

Billbergia Pyramidalis گل آذینی افراشته و گلهایی صورتی رنگ دارد. برگهای بلند و سبز رنگ آن لوله ای را تشکیل میدهند که رطوبت را در درون خود نگهمیدارد.

Bilbergia Saundersi بخاطر طرح برگهایش بسیار مورد توجه قرار گرفته است، روی این برگها به رنگ سبز روشن و زیر آنها به رنگ قرمز مایل به قهوه ای و پوشیده از نقاطی سفید است. هرچه محیط گیاه روشنتر باشد، طرح روی برگهای آن کم رنگتر میشود. این گونه دارای دو واریته است: «Fascinator» و «Fantasia»

تکثیر: تکثير بيلبرجیا از طریق کاشت بذر امکان پذیر است. اما این کار، کاری است پیچیده و مشکل که بهتر است بر عهده افراد حرفه ای نهاده شود.

 

تکثير بيلبرجیا , کشت بيلبرجیا , گل بيلبرجیا , پرورش بيلبرجیا , نگهداری بيلبرجیا , پرورش گیاهان آپارتمانی , نگهداری گیاهان آپارتمانی

نظر بدهید