گیاه دیپلادنيا

گیاه دیپلادنيا

این گیاه، گیاهی است آپارتمانی، همیشه سبز و خزنده با تعداد زیادی گل. مکان: این گیاه به مکانی گرم و آفتابگیر با رطوبت بالا نیازمند است. ارتفاع: با استفاده از قيم تا ۱۲۰ سانتی متر. فصل گلدهی: بهار تا پائیز تکثیر: از طریق قلمه زدن

چهارشنبه 18 اردیبهشت 1398
2623

دیپلادنيا Dipladenia

این گیاه، گیاهی است آپارتمانی، همیشه سبز و خزنده با تعداد زیادی گل.

مکان: این گیاه به مکانی گرم و آفتابگیر با رطوبت بالا نیازمند است.

ارتفاع: با استفاده از قيم تا ۱۲۰ سانتی متر.

فصل گلدهی: بهار تا پائیز

تکثیر: از طریق قلمه زدن

در قرن گذشته دیپلا دنیا یک گیاه آپارتمانی محبوب قلمداد می شد، اما بعدا تبدیل به گیاه کمیابی گشت که تنها در باغهای گیاه شناسی یافت میشد. محبوبیت مجدد آن مدیون باغبانان دانمارکی است که به پرورش گسترده به گیاهان آپارتمانی رونده پرداخته اند.

گونه ها: «Dipladenia boliviensis» دارای گلهایی سفید با دهانهای زرد رنگ است که هر سه یا چهار عدد از این گلها در کنار یکدیگر دسته ای را تشکیل میدهند. برگهای این گیاه که رنگشان سبز روشن و ارتفاعشان ۸ سانتی متر است بر روی ساقه هایی باریک می رویند.

گلهای شگفت آور Dipladenia Sanderi» جفت جفت در کنار یکدیگر رشد می کنند. پهنای این گلها تا ۷ سانتی متر و رنگشان صورتی است. این گیاه دارای دو گونه پیوندی زیبا با نامهای: «Amoena» به رنگ صورتی روشن و «Rosea» به رنگ قفائی است.

Dipladenia splendens، گسلهایی تولید میکند که داخلشان صورتی و بیرونشان سفید است. این گلها در تابستان می شکفند. طول برگهای این گونه تا ۱۵ سانتی متر می رسد. این گیاه پس از کاشت در گلدان معمولا به دور قیم خود می پیچد و یا از سیمهایی که روی دیوار گلخانه قرار دارد بالا می رود. این گیاه تنها زمانی که طول آن حدودا به ۲۰ سانتی متر برسد، گل می دهد.

کشت: این گیاهان که موطنشان نواحی گرمسیری آمریکا است به آب زیاد نیاز دارند اما نمی توانند رطوبتی دائمی را تحمل کنند، بنابراین باید مراقب باشید که خاک کاملا زهکشی شده باشد. دوره استراحت این گیاهان پائیز و زمستان است. در این زمان این گیاه به آب کمی نیاز دارد. تنها به اندازه ای که خشک نشود.

بهتر است این گیاه را حتی در زمستان هم گاهی اوقات آبپاشی کنید. اگر میخواهید این گیاه فورا گل بدهد، هر بهار گلدان آن را تعویض کنید و در گلدانی متوسط بکارید.

سفارش گل مشهد

سفارش آنلاین گل

تکثیر: در فصل بهار از شاخه های جانبی و جوان این گیاه یا در فصل تابستان از ساقه مسن تر آن که دو برگ نیز داشته باشد قلمههایی جدا کنید و آنها را در خاک تورب و شن و در دمای ۱۸۰ - ۱۶ سانتی گراد فروکنید. وقتی این قلمه ها ریشه کرد آنها را در خاک گلدانی بکارید. برگهای این قلمه ها در ابتدا کم رنگ هستند اما در ماههای بعدی پر رنگ می شوند.

نظر بدهید