گیاه سیسوس یا پیچ کانگرو

گیاه سیسوس یا پیچ کانگرو

این گیاه بوته ای است همیشه سبز و رونده با گلهایی کوچک. مکان: این گیاه برای رشد به مکان سایه دار یا نیم سایه با خاک غنی و حاوی شن و رس نیاز دارد. ارتفاع: تا ۳ متر. تکثیر: از طریق قلمه زدن.

چهارشنبه 11 اردیبهشت 1398
2412

سیسوس Cissus - پیچ کانگورو

این گیاه بوته ای است همیشه سبز و رونده با گلهایی کوچک.

مکان: این گیاه برای رشد به مکان سایه دار یا نیم سایه با خاک غنی و حاوی شن و رس نیاز دارد.

ارتفاع: تا ۳ متر.

تکثیر: از طریق قلمه زدن.

این بوته ها که موطن اصلی شان استراليا و قسمتهای گرمسیری آفریقا و آمریکای جنوبی است نام خود را از گونه های رونده آن گرفته است. «سیسوس» دارای گونه های بسیاری است که برخی رونده و برخی دیگر تخت است. اما کمتر بعنوان گیاه آپارتمانی استفاده میشود.

گونه ها: رایجترین گونه این گیاه پیچ کانگورو، Cissus antarctica است. این گیاه بوته ای است همیشه سبز که به سرعت و با استفاده از پیچکهایش رشد می کند. برگهای آن پهن و نوک تیز با لبه هایی دندانه دار است و گلبرگها بر روی آنها کاملا مشخص است. این گیاه باریک و سبز به شدت مورد علاقه مردم است، چرا که بسیار بی دردسر است و می تواند نوسانات قابل توجه دما را نیز تحمل کند. پیچ کانگورو را می توان هم در اتاقی گرم و هم در ورودی سرد یک راهرو که دمای آن ممکن است گاهی اوقات تا ۵ سانتیگراد هم کاهش یابد نگهداشت.

Cissus discolor» دارای برگهایی است با طرحها و رنگهای متفاوت قرمز، خاکستری، نقره ای و سبز مایل به زرد. این گیاه رونده زینتی و تقریبا همیشه سبز را می بایست در دمای ثابت ۲۰ سانتیگراد نگهداشت. این گیاه را می توان از یک سبد آویزان کرد.

سفارش گل مشهد

سفارش آنلاین گل

کشت: «سیسوس، نباید در نور مستقیم خورشید قرار بگیرد و مهمتر از همه اینکه نباید پای آن خیس شود». مطمئنا لازم است که آن را خوب آب بدهید اما نگذارید آب خصوصا در زمستان در پای آن جمع شود، وگرنه نقطه های زرد رنگی بر روی برگها بوجود می آید. «cissus discolor» دارای رنگهایی چشمگیر و برگهایی نوک تیز است که طول آنها به ۱۵ سانتی متر می رسد. این گونه از گیاه قادر به گل دهی است و چنانچه دمای اتاق ثابت باشد، میوه های کوچک و آبی رنگی تولید می کند. بهتر است هر بهار گلدان آن را عوض کنید، اما چنانچه این گیاه متصل به داربست باشد این کار مشکل است، در غیر این صورت می بایست چند عدد چوب را در کنار آن قرار داد تا پیچکها از آن بالا روند.

کشت: کشت سیسوس ساده است. در فصل بهار قلمه هایی از آن را جدا کنید و آنها را در زیر یک شیشه نگهدارید تا ریشه کنند. قلمههای Cissus discolor را می بایست در دمای حداقل ۲۰ سانتی گراد نگهداشت در حالیکه قلمههای پیچ کانگورو در ۱۵ سانتیگراد هم بخوبی رشد می کنند.

 

گیاه سیسوس , گیاه پیچ کانگرو , تکثیر سیسوس , کشت سیسوس 

نظر بدهید