گیاه سیکلامن

گیاه سیکلامن

این گیاه، یک گیاه آپارتمانی غده ای است که بسیار مورد علاقه مردم است. مکان: این گیاه به مکانی با نور کافی و روشن نیاز دارد. ارتفاع: ۲۰-۱۰ سانتی متر فصل گلدهی: بهار تکثیر: از طریق کاشت بذر.

دوشنبه 16 اردیبهشت 1398
2722

سیکلامن Cyclamen - نگونسار

این گیاه، یک گیاه آپارتمانی غده ای است که بسیار مورد علاقه مردم است.

مکان: این گیاه به مکانی با نور کافی و روشن نیاز دارد.

ارتفاع: ۲۰-۱۰ سانتی متر

فصل گلدهی: بهار

تکثیر: از طریق کاشت بذر.

سیکلمن» یکی از محبوبترین گیاهان آپارتمانی است. گلهای ۱۴ گونه «سیکلمن» چنان متنوعند که سبب می شوند هیچگاه در مورد این گیاه احساس یکنواختی نکنید. گونه ها: گیاه آپارتمانی و معروف اسیکلمن» - «سیکلمن پرسیکوم Cyclamen persicum» (یا Cyclamen latifolium ، Cyclamen puniceum)، از خانواده گلهای وحشی ای است که در جنگلهای کوهستانی ایران، یونان و آسیای صغیر میروید. این گیاه دارای برگهایی است گرد که گلهایی بزرگ و زیبا به رنگهای قرمز، سفید یا صورتی مایل به زرد تولید می کند.

کشت: وقتی می خواهید گیاه «سیکلمن» بخرید، مراقب باشید تا تمام گلهای آن باز نشده باشد. حتما می بایست در میان برگهای آن تعدادی غنچه نهفته باشد.

گرمای بیش از حد و محیطی که دارای هوایی خشک و سنگین باشد برای سیکلمن، مضر است. این گیاه به دمای حدود ۱۴۰ سانتی گراد و نور کافی و هوا علاقمند است .

سیکلمن» را با دقت آب بدهید. در صورت امکان آن را طوری آب بدهید که ساقه زیرزمینی این گیاه خشک بماند وگرنه ممکن است فاسد شود. هر یک یا دو هفته یک بار به آن کود مایع دهید.

برای کندن برگهای پژمرده و زرد، آنها را ابتدا بپیچانید و سپس از ساقه گوشتی جدا کنید. اگر آنها را ببرید، به آسانی فاسد می شوند.

تکثیر: تکثير سيکلمن تنها از طریق کاشت بذر امکان پذیر است. اما این کار چندان هم مشکل نیست. این بذرها می بایست ظرف ۱۲ تا ۱۵ ماه بشکفند.

سفارش گل مشهد

سفارش آنلاین گل

نظر بدهید