گیاه فاتنيدرا

گیاه فاتنيدرا

این گیاه، یک گیاه آپارتمانی همیشه سبز است که برگهایی به رنگ سبز روشن دارد. مکان: این گیاه به مکانی پر نور و خنک نیاز دارد. ارتفاع: تا ۲ متر. تکثیر: از طریق قلمه زدن

دوشنبه 23 اردیبهشت 1398
2791

فاتنيدرا Fatshedera ( آرالیای پابلند )

این گیاه، یک گیاه آپارتمانی همیشه سبز است که برگهایی به رنگ سبز روشن دارد. 

مکان: این گیاه به مکانی پر نور و خنک نیاز دارد.

ارتفاع: تا ۲ متر.

تکثیر: از طریق قلمه زدن

تنها گونه این گیاه «Fatshedera lizie» گیاهی است افراشته و کمی رونده ساقه این گیاه جوان دارای کرکهایی است قرمز رنگ و برگهای همیشه سبز آن شبیه برگهای وفاتسيا» اما سخت تر، کوچکتر و پر کرکتر است. تنها گاهی اوقات آن هم در اواخر تابستان این گیاه گل می دهد. سپس دسته های گردی از گلهای سبز رنگ را تشکیل می دهد. این گیاه دارای واریتهای بسیار زیبا و زینتی به نام «variegata» است.

کشت: «فاتشدرا» به نور خورشید علاقه چندانی ندارد، اما مکان آن می بایست پر نور و خنک باشد. هوای تازه برای هر دو واريته سبز برگ و رنگین برگ آن ضروری است. خاک آن را می بایست بطور متوسط آب داد. هر هفته می بایست برگها را با دقت شست. در طول زمستان، یعنی زمانی که گیاه به آب کمتر نیاز دارد، دمای ۱۲ - ۱۰ سانتیگراد اتاق برای آن کافی است.

سفارش گل مشهد

سفارش آنلاین گل

تکثیر: تکثیر این گیاه تنها از طریق قلمه زدن میسر است. برای این کار می توانید از سرگیاه که دارای سه یا چهار برگ باشد و یا همچنین شاخه های فرعی ای که دارای یک برگ باشند، استفاده کنید. قلمه ها را در گلدانهای کوچک مملو از شن آمیخته با خاک برگ بکارید. سپس روی آن را با شیشه یا کیسه پلاستیکی بپوشانید تا رطوبت مورد نیاز گیاه تامین شود. به هیچ وجه گلدانها را زیر نور آفتاب قرار ندهید. این قلمه ها در دمای ۱۸ سانتیگراد به سرعت ریشه می کنند و جوانه می زنند. به غیر از زمستان می توانید در هر فصلی از سال این گیاه را تکثیر کنید. چنانچه سه قلمه را در یک گلدان بکارید، گیاهی فوق العاده سالم و انبوه به دست خواهید آورد.

نظر بدهید