گیاه فوچسیا

گیاه فوچسیا

بوته ای است با گلهایی بسیار زیبا و مناسب بالکن. مکان: این گیاه به مکانی نیم سایه و خاک سبک فاقد آهک نیازمند است. ارتفاع: بین ۱۵ سانتی متر تا ۵ متر. فصل گلدهی: بسته به گونه آن، در تمام فصول تکثیر: از طریق قلمه زدن.

سه شنبه 24 اردیبهشت 1398
2912

فوچسيا  Fuchsia - گل گوشواره

بوته ای است با گلهایی بسیار زیبا و مناسب بالکن.

مکان: این گیاه به مکانی نیم سایه و خاک سبک فاقد آهک نیازمند است.

ارتفاع: بین ۱۵ سانتی متر تا ۵ متر.

فصل گلدهی: بسته به گونه آن، در تمام فصول

تکثیر: از طریق قلمه زدن.

فوچسیا ، بوته و در بعضی موارد درخت کوچکی است که موطن آن جنگلهای آمریکای جنوبی و مرکزی است . ما از میان گونه های بسیار این گیاه تنها تعداد معدودی را پرورش می دهیم. اما طبق محاسبه کارشناسان همین تعداد بیش از دو هزار واریته را شامل می شود. بعضی از این واریته ها افراشته و برخی آویزاند. واریته های افراشته به صورت بوته و گیاه گلدانی در گلخانه ای خنک و یا در هوای آزاد و واریته های آویخته به شکل گیاهان آويز پرورش داده می شوند.

گونه ها: Fuchsia یا Liliac fuchsia درختی است کوچک و زیبا با عطری شگفت انگیز که از زمستان تا بهار گلهای سرخ رنگی را تولید می کند. در دوران گلدهی می بایست این گیاه را در اتاقی که هیچگونه سیستم حرارتی نداشته باشد و در دمای ۱۲۔ ۸ سانتیگراد نگهداشت. در تابستان، آن را در باغچه و در خاکی غنی بکارید.

یکی از موارد نادر میان گونه های Fuchsia corymbiflora است که از اواسط تابستان و تا پائیز بر روی بالکنهای نیم سایه میشکند.

Fuchsia magellanica را می توان حتی در آب و هوای سرد نیز در باغچه و در سایه درختان برگ ریز پرورش داد. حتی اگر بخشهای بالایی این گیاه براثر سرما از بین بروند، شاخه های فرعی جدیدی در فصل بعد پدید می آید. این گونه تا ۱ متر رشد می کند و برگهایی بلند و نوک تیز دارد که روی آنها رگه هایی قرمز دیده می شود. این گلهای قرمز رنگ بر روی ساقه هایی بلند رشد می کنند. باغبانان واریته های زیبایی از این گونه را پرورش داده اند.

Gracilis گیاهی است با ساقهای باریک و کرکهایی نرم که طول آن از ۸۰ سانتی متر تجاوز نمی کند و دارای گلهایی ارغوانی رنگ است.

سفارش گل مشهد

سفارش آنلاین گل

Madame cornelissen که ارتفاع آن به ۶۰- ۵۰ سانتی متر می رسد برگهایی به رنگ سبز تیره و گلهایی سفید دارد. Riccartoni  شاخه هایی آویخته و گرهایی قرمز رنگ دارد که در زیر برگچه های بنفش در می آیند. 

گونه کوتاه میان گونه های Fuchsia واریته «Tom thumb» است که تنها ۲۵ سانتی متر رشد می کند.

Fuchsia procumbens رشدی گند و خزنده دارد و یکی از گونه هایی است که موطن أن نیوزیلند است. استثنائا گلهای آن گلبرگ ندارند و جام بلند و آبی رنگ آنها تناقضی زیبا را میان برگچه های زرد و قهوه ای اش پدید می آورد.

Fuchsia triphylla برگهایی تیره و برنزی رنگ و گلهایی برجسته و نارنجی دارد. گونه پیوندی «Fuchsia triphylla» از این گونه گرفته شده است. این گیاه به مکانی آفتابی نیاز دارد و از اواسط تابستان تا پائیز در رنگهای مختلف میشکند. قبل از شروع اولین یخبندان این گیاه را به داخل منزل بیاورید. شما می توانید در تمام طول سال از گونه های پیوندی Fuchsia لذت ببرید.

کشت: فوچسیاهای باغچه ای را می بایست در مکانی نیم سایه قرار داد و در فصل زمستان برای اینکه دچار یخ زدگی نشود لازم است روی آنها را با کاه و برگ پوشاند. فوچسيای آپارتمانی با فوچسیایی هم که روی بالکن است در فصل تابستان به مکانی نیم سایه نیاز دارند، اما خورشید اوایل صبح برای آن ضرری ندارد. در فصل زمستان أنها را در اتاقی با نور کافی و فاقد هرگونه سیستم حرارتی که دمای آن نیز کمتر از ۱۰ سانتی گراد نباشد نگهدارید. در فصل زمستان فوچسیا به خاکی خشک نیاز دارد. بهتر است در دوران رشد یا دوران گلدهی این گیاه را بوسیله تزریق تقویت کنید. تمام فوچسپاها، اعم از آپارتمانی با باغچه ای به کود معدنی با ارگانیک نیاز دارند.

تکثیر: این گیاه را می توان از طریق قلمه زدن تکثیر کرد. این کار را می بایست شش ماه قبل از زمانی که مایلید گیاه گل بدهد انجام دهید. قلمه ها را در دمای حدود ۲۰ سانتیگراد نگهدارید.

نظر بدهید