گیاه قهوه

گیاه قهوه

این گیاه، گیاهی است همیشه سبز و کم توقع که دارای گلهایی معطر و میوه هایی زینتی است. مکان: این گیاه به مکانی نیمه سایه و نسبتا گرم و خاکی حاوی شن نیاز دارد. ارتفاع: ۲۰۰-۸۰ سانتی متر فصل گلدهی: تابستان

شنبه 14 اردیبهشت 1398
2708

گیاه قهوه  Coffea

این گیاه، گیاهی است همیشه سبز و کم توقع که دارای گلهایی معطر و میوه هایی زینتی است.

مکان: این گیاه به مکانی نیمه سایه و نسبتا گرم و خاکی حاوی شن نیاز دارد.

ارتفاع: ۲۰۰-۸۰ سانتی متر

فصل گلدهی: تابستان

تکثیر: از طریق کاشت بذر و قلمه زدن بسیاری از دوستداران گل و گیاه معتقدند که گیاه قهوه نه تنها در کشتزار بلکه در اتاق نشیمن نیز رشد می کند. شما نمی توانید این گیاه را به عنوان یک گیاه گلدانی خریداری کنید، بلکه می توانید از بذر تازه گونه های زیبایی از آن را پرورش دهید.

ارتفاع این گیاه، چنانچه برای مصارف تجاری پرورش داده شود به ۵ متر می رسد. اما اگر آن را به عنوان گیاهی آپارتمانی پرورش دهید بندرت قدش از ۱ متر تجاوز می کند. پس از چند سال، ارتفاع آن به دو برابر این میزان می رسد.

از میان ۵۰ گونه این گیاه، گونه «Coffea arabica» از همه معروفتر است. این گیاه، که گیاهی است تجاری و زینتی برگهایی براق و موجدار دارد که بر روی شاخه های افقی رشد می کنند.

پس از سه یا چهار سال اولین گلهای سفید و ستاره ای شکل این گیاه در فصل تابستان پدیدار می شوند. بوی این گلها، همانند بوی گل یاسمن است. بعد از این گلها میوه های قرمز رنگ و توت مانند این گیاه که هریک حاوی دو دانه است، می رسند.

کشت گیاه قهوه را می بایست از نور شدید خورشید محافظت کرد و در دمایی ثابت نگهداشت. بهترین دما برای این گیاه در فصل تابستان ۲۰ - ۱۶ سانتی گراد و در فصل زمستان ۱۶ - ۱۴ سانتی گراد است. در فصل گرم سال به این گیاه بیشتر آب بدهید و سپس آب آن را کم کنید اما هرگز نگذارید خاک آن خشک شود. اگر هوای اتاق خشک است گاهی اوقات آن را آبپاشی کنید. به علاوه، در فصل تابستان مقداری کودکم آهک را در آبی ولرم حل کنید و به گیاه بدهید.

سفارش گل مشهد

سفارش آنلاین گل

تکثیر: به محض آنکه دانه های گیاه قهوه رسید آنها را در خاکی مرطوب و در زیر شیشه در دمای ۲۵ سانتیگراد قرار دهید. وقتی گیاهکهای کوچک تشکیل شد، آنها را در گلدان بکارید و همانند گیاهان مسن با آنها رفتار کنید. اگر از قبل یک گیاه قهوه دارید، می توانید در فصل بهار قلمه هایی از ساقه آن جدا کنید و بعد از آنکه در خاک شنی مرطوب ریشه زد آنها را بکارید.

نظر بدهید