گیاه لاروس

گیاه لاروس

این گیاه، گیاهی است همیشه سبز و زینتی که بعضی اوقات گلهایی کوچک بر روی آنها میشکند. مکان: این گیاه به مکانی آفتابگیر و گرم و خاک شنی نیازمند است. ارتفاع: ۳ - ۲ متر. تکثیر: از طریق قلمه زدن

چهارشنبه 1 خرداد 1398
2609

لاروس    Laurus

این گیاه، گیاهی است همیشه سبز و زینتی که بعضی اوقات گلهایی کوچک بر روی آنها میشکند. 

مکان: این گیاه به مکانی آفتابگیر و گرم و خاک شنی نیازمند است.

ارتفاع: ۳ - ۲ متر.

تکثیر: از طریق قلمه زدن

این گیاه در همه جای دنیا یافت میشود. در باغها، روی تراسها، در سالنها و اتاقها. موطن آن کشورهای مدیترانه ای است، یعنی نقاطی که این گیاه در آنها بطور وحشی رشد میکند و طول آن به ۱۵ متر می رسد. نوع گلدانی آن تنها ۳-۲ متر رشد می کند. این گیاه برگهایی زینتی، کلفت و براق دارد.

گونه ها: معروفترین گونه این گیاه «Laurus norilis» است. برگهای بیضی شکل آن در دو سوی آن به یک نقطه می رسند. سطحی براق و سبز رنگ دارند و اگر به آنها دست بزنید، حس میکنید چرمی هستند. در فصل بهار و در گونه های مسن تر این گیاه گلهایی سفید رنگ به چشم می خورد. برگهای «aurnus azoricaا» که موطن آن جزایر قناری است، بزرگتر و پهن تر و رنگ زرد آنها پر رنگتر است.

سفارش گل مشهد

سفارش آنلاین گل

کشت: اگر این گیاه از هوا و گرمای کافی برخوردار باشد شکوفا می شود. بنابراین بهتر است که در اواخر بهار و اوایل تابستان آنها را در باغ یا بر روی بالکن قرار دهید. این گیاه را همیشه مرطوب نگهدارید و مرتب آبپاشی کنید، در غیر این صورت برگهای براق آن زرد میشود. در فصل بهار و تابستان هفته ای یک بار به آن کود دهید. در فصل زمستان این گیاه را در اتاقی با نور کافی و دمای حدود ۵ سانتیگراد نگهدارید و به آن کمتر آب بدهید.

معمولا کافی است شاخه های فرعی این گیاه را که بیش از حد بلند شده اند کوتاه کرده و به اندازه مناسب برگردانید. این کار را می توانید در هر زمانی انجام دهید. اما اگر بعد از چند سال بیش از حد رشد کرد در اوایل بهار آن را کوتاه کنید.

تکثیر: راه تکثیر این گیاه قلمه زدن است. برای اینکه این گیاه ریشه کند، آن را در شن مرطوب که دمای آن ۱۸۰ سانتیگراد باشد، فرو کنید. این کار را از پائیز تا بهار انجام دهید.

پس از گذشت حدودا یک ماه گیاه جوان را در گلدانی که خاک آن خاک شنی باغچه باشد، بکارید. سالها طول می کشد تا این گیاه تبدیل به درختی بزرگ شود.

نظر بدهید