گیاه هیبیسکوس

گیاه هیبیسکوس

این گیاه، گیاهی است گلدار و همیشه سبز مکان: این گیاه به مکانی آفتابگیر تا نیم سایه و گرم و خاک آمیخته با شن و رس نیاز دارد. ارتفاع: تا ۲ متر فصل گلدهی: بهار و در طول پائیز تکثیر: از طریق کاشت قلمه

یکشنبه 29 اردیبهشت 1398
2637

هیبیسکوس Hibiscus ( ختمی زینتی )

این گیاه، گیاهی است گلدار و همیشه سبز 

مکان: این گیاه به مکانی آفتابگیر تا نیم سایه و گرم و خاک آمیخته باشن و رس نیاز دارد.

ارتفاع: تا ۲ متر

فصل گلدهی: بهار و در طول پائیز

تکثیر: از طریق کاشت قلمه

از میان تمام گونه های هیبیسکوس «Hibiscus rosa - sinensis » مقام اول را بعنوان یک گیاه آپارتمانی به دست آورده است.

این گیاه که موطن أن جنوب چین است، گیاهی است همیشه سبز با برگهایی نوک تیز و به رنگ سبز روشن و گلهایی درشت و ترومپت شکل. معمولا این گلها تنها یک روز دوام می آورند، اما از آنجایی که این گیاه مرتبا غنچه می کند، بنابراین همیشه از بهار تا پائیز گل دار است. گونه های پیوندی بیشماری از «Hibiscus rosa - sinensis » بوجود آمده است که گلهای آنها از نظر شکل و رنگ کاملا با هم تفاوت دارند. این گلها سفید، قرمز، صورتی ، نارنجی و زرد رنگند. واريته «Cooperi» بسیار شناخته شده است و برگهای آن به رنگ سبز تیره، کرم و قفائی است.

سفارش گل مشهد

سفارش آنلاین گل

کشت گیاه جوان هیبیکوس را در معرض نور مستقیم آفتاب قرار ندهید اما گونه های مسن تر را زیر آفتاب در هوای گرم قرار دهید، در غیر این صورت زمان گلدهی آنها کوتاه می شود. این گیاه به مقدار زیادی آب نیاز دارد و از بهار تا آخر پائیز آن را مرتب آبپاشی کنید. همچنین می توانید آن را در باران و روی تراس قرار دهید. در دوران رشد، از زمستان به بعد هر هفته به آن کود دهید. هر دو یا سه سال یک بار گلدان گیاهان مسن تر را تعویض کنید.

تکثیر: برای تکثیر Hibiscus در فصل بهار قلمه هایی از آن را جدا کنید و در زیر شیشه در دمای حدود ۲۵۰ سانتی گراد نگهدارید. اما مراقب باشید که این قلمه ها را از ساقه هایی که هنوز چوبی نشده اند، جدا کنید. در فصل پائیز نیز می توانید از طریق قلمه ساقه تکثیر کنید.

نظر بدهید