گیاه کاج مطبق

گیاه کاج مطبق

این گیاه، گیاهی است آپارتمانی و همیشه سبز که دارای برگهایی سوزنی شکل است. مکان: این گیاه به مکان خنک و سایه دار و خاک شنی نیازمند است. ارتفاع: در اتاق ۲ متر

سه شنبه 3 اردیبهشت 1398
2570

آرئوکاريا Araucaria - کاج مطبق

این گیاه، گیاهی است آپارتمانی و همیشه سبز که دارای برگهایی سوزنی شکل است.

مکان: این گیاه به مکان خنک و سایه دار و خاک شنی نیازمند است.

ارتفاع: در اتاق ۲ متر

تکثیر: از طریق کاشت بذر و قلمه زدن اصل این گیاه بوسیله کاپیتان «کوک» در جزیره «نورفلوک» واقع در اقیانوس آرام کشف شده است. این گیاه، درخت کاج زیبایی است که تا ۶۰ متر رشد می کند. نوع مینیاتوری آن بعنوان یک گیاه زینتی در منازل استفاده میشود.

بخش پایینی این ساقه افراشته که طول آن به ۲ متر می رسد بعد از مدتی تقریبا لخت می شود. برای پیشگیری از این مسئله می توان مقداری از ساقه را برید تا موجب تحریک رشد گیاه شود. اما در بالای ساقه برگهای سوزنی شکل این گیاه که اغلب به رنگ آبی هستند و بر روی شاخه هایی افقی رشد می کنند، برگهای زیبای درخت کاج را تشکیل می دهند. اما برگهای سوزنی شکل این گیاه که اغلب به رنگ آبی هستند و بر روی شاخه های افقی رشد می کنند در بالای ساقه تبدیل به برگهای زیبای درخت کاج می شوند.

سفارش گل مشهد

سفارش آنلاین گل

کشت این گیاه به هوای مناسب که بیش از حد گرم نباشد، بیشتر از هر چیزی نیاز دارد. در تابستان این گیاه را در مکانی با نور کافی که در عین حال در معرض آفتاب هم نباشد قرار دهید. از فصل بهار تا اواخر فصل تابستان این گیاه را نه زیاد و نه کم آب دهید و هر دو هفته یک بار کوددهی شود. از زمستان به بعد دیگر نیازی به آب دادن نیست اما مراقب باشید که خاک آن خشک نشود. در هوای سرد، دمای محیط این گیاه را بین ۱۰۹ - ۷ سانتی گراد نگهدارید.

بطور طبیعی، تنها هر چند سال یک بار گلدان این گیاه را عوض کنید. مراقب باشید که خاک گلدان تنها تا پای ریشه بالا بیاید.

تکثیر: این گیاه را می توان از طریف کاشت بذر تکثیر کرد، اما آسانترین روش استفاده از شاخه های فرعی است. این شاخه ها را به طول ۸ سانتی متر جدا کنید و در شن یا تورب بکارید.

 

پرورش کاج مطبق , نگهداری کاج مطبق , تکثیر کاج مطبق , نگهداری گیاهان آپارتمانی

نظر بدهید