گیاه کالادیوم یا فیل گوش

گیاه کالادیوم یا فیل گوش

این گیاه یک گیاه غدهای چند ساله و زیباست که در گرمخانه ها بهتر پرورش می یابد. .. Epiphytes گیاهانی که فاقد ریشه هستند و روی سطح خاک و یا بر روی دیگر گیاهان زندگی میکنند و توسط آنها حمایت می شوند. مکان: این گیاه به مکانی پر نور تا نیم سایه و خاک باغچه ای نیاز دارد. ارتفاع: تا ۱ متر تکثیر: از طریق تقسیم بوته.

جمعه 6 اردیبهشت 1398
2543

کالادیوم  ( فیل گوش ) Caladium

این گیاه یک گیاه غدهای چند ساله و زیباست که در گرمخانه ها بهتر پرورش می یابد.

Epiphytes گیاهانی که فاقد ریشه هستند و روی سطح خاک و یا بر روی دیگر گیاهان زندگی میکنند و توسط آنها حمایت می شوند.

مکان: این گیاه به مکانی پر نور تا نیم سایه و خاک باغچه ای نیاز دارد.

ارتفاع: تا ۱ متر

تکثیر: از طریق تقسیم بوته.

کالادیوم شامل گیاه برگدار زیبایی است که ترکیبی از رنگهای گوناگون در آن دیده می شود. از میان ۱۵ گونه ای که در جنگلهای برزیل رشد می کند تنها تعداد کمی از آنها را در دسترس داریم. در موطن این گیاه، گونه های پیوندی و زینتی مقاومتری را پرورش داده ایم. هرچه محيط گیاه تاریکتر باشد طرحهای روی برگها بیشتر کم رنگتر میشود.

گونه ها: catadium humboldti یکی از معدود گونه های این گیاه است. برگهای کوچک آن که دارای نقاطی سفید رنگ هستند، بر روی ساقه باریک این گیاه رشد می کنند. این گونه کوچک نسبتا مقاوم است و می توان آن را در دمای معمولی اتاق نگهداشت زیباتر از همه برگهای رنگارنگ Caladium bicolor است که در رنگهای سبز، قرمز، سفید و زرد دیده می شوند. این گونه ها برگهایی بزرگ و گلهایی کوچک دارد. کشت: کالادیوم در دوران رشد خود به رطوبت بالا و دمای ثابت ۲۲ تا ۲۰ سانتیگراد نیازمند است. این گیاه قادر به تحمل نور مستقیم خورشید یا خشکی نیست. گونه های پیوندی آن را در گرمخانهها و گلخانه ها نگهدارید. در دوره رشد این گیاه را مرطوب نگهدارید و سپس به آن کمتر آب دهید. در اواخر زمستان خاک کهنه را دور بریزید و گیاه را مجددا در خاک شنی آمیخته به تورب بکارید. ابتدا به آن کمتر آب دهید و تنها از آب فاقد آهک استفاده کنید. هرچه که گیاه بزرگتر می شود، میزان آب آن را نیز بیشتر کنید.

سفارش گل مشهد

سفارش آنلاین گل

تکثیر: شاخه های فرعی جوان را که طول آنها حدودا ۱۰ سانتی متر باشد با دقت از غده گیاه جدا کنید و در گلدانی جدید - ترجیحا خاک شنی - بکارید. همچنین می توان این گیاه را از طریق تقسیم بوته و یا برش دادن غده تکثیر کرد. بهترین زمان برای این کار اواخر زمستان است. منتظر باشید تا برگچه ها تشکیل شوند. اگر غده گیاه را تقسیم می کنید، روی بریدگیها را با زغال چوب پودر شده بپوشانید تا فاسد نشوند. قسمتهای بریده غده در مخلوطی از خاک تورب و شن ریشه می کنند. سپس آنها را بکارید.

 

گیاه کالادیوم , پرورش گیاه کالادیوم , تکثیر گیاه کالادیوم , کشت گیاه کالادیوم , نگهداری گیاه کالادیوم , گیاه فیل گوش , کشت گیاه فیل گوش , تکثیر گیاه فیل گوش

نظر بدهید