گیاه کالانگوا

گیاه کالانگوا

این گیاه، گیاهی است چند ساله با گلهایی فراوان. مکان: این گیاه به مکانی آفتابگیر تا سایه و به خاک باغچه ای آمیخته با شن و رس نیازمند است ارتفاع: ۵۰- ۱۰ سانتی متر. فصل گلدهی: زمستان تا اواخر بهار. تکثیر: از طریق کشت بذر یا قلمه.

سه شنبه 31 اردیبهشت 1398
2395

کالانگوا  Kalanche

این گیاه، گیاهی است چند ساله با گلهایی فراوان.

مکان: این گیاه به مکانی آفتابگیر تا سایه و به خاک باغچه ای آمیخته با شن و رس نیازمند است

ارتفاع: ۵۰- ۱۰ سانتی متر.

فصل گلدهی: زمستان تا اواخر بهار.

تکثیر: از طریق کشت بذر یا قلمه.

کالانچو، این بوته نواحی گرمسیری بخاطر شکل عجیب و رنگ برگها و گلهایش بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این برگها کلفت و گوشتی مقابل یکدیگر و در امتداد ساقهای محکم رشد می کنند. گلهای سفید، زرد و قرمز آن نیز بسیار کوچکتر و به صورت خوشه در می آیند. گونه های گلدانی این گیاه بیشتر از ۵۰ سانتی متر رشد نمی کنند اما بسیار انبوه میشوند.

گونه ها: یکی از گونه های محبوب این گیاه «Kalanchot blossfeldiana» است. این گونه درختچه ای است به ارتفاع حدودا ۳۰ سانتی متر و گلهایی به رنگ قرمز روشن ساقه این گلها چنان بلند است که از آنها اغلب به عنوان گل شاخه ای استفاده میشود. این گیاه واریته های متعددی با گلهایی قرمز، زرد و نارنجی دارد که معروفترین آنها عبارتند از: «Orange triamph» و «Compacta lilliput»

سفارش گل مشهد

سفارش آنلاین گل

Kalanchob marmoratan  گیاهی است یک ساله به ارتفاع ۵۰ سانتی متر که گلهای آن به صورت دسته های سفید رنگ است. روی برگهای بزرگ و بیضی شکل این گیاه نیز نقاطی قهوه ای رنگ دیده میشود.

برگهای کوچک «Kalanchod rhombopilosa» نیز نقاطی به رنگ قهوه ای و قرمز دارد و طول آن حداکثر به ۱۰ سانتی متر می رسد. درختچه kalanchoa tomentosa  پنجاه سانتی متر ارتفاع و برگهایی فوق العاده زیبا دارد. برگهای آن که طولشان به ۶ سانتی متر می رسد بسیار گوشتی و پوشیده از کرکهایی نقره ای رنگ است.

کشت: این گیاه به محیطی پر نور و گرم و دمای حدود ۲۰ سانتیگراد نیاز دارد. در زمستان به آن کمتر آب دهید و دمای محیط را حدودا ۱۰ سانتی گراد نگهدارید. البته به غیر از Kalanchoe blossfeldiana که در زمستان به دمای ۱۵ سانتی گراد نیاز دارد. بین فصول بهار و پائیز هر دو هفته یک بار این گیاه را کود بدهید.

تکثیر: راه تکیر این گیاه کاشت بذر آن در اوایل بهار است. این بذرها زیر شیشه و در دمای حدود ۲۰ سانتی گراد جوانه می زنند. همچنین می توانید در بهار یا تابستان قلمه هایی از این گیاه جدا کنید، ابتدا مدت یک یا دو روز آنها را به حال خود رها کنید تا خشک شوند و سپس در خاک آمیخته باشن و رس باغچه ای بکارید.

نظر بدهید