گیاه کالسولاريا

گیاه کالسولاريا

این گیاه یک گیاه گلدانی یک ساله و گلدار است که می توان آن را در اتاق نشیمن یا بر روی بالکن قرار داد. مکان: این گیاه به مکانی نیم سایه اما روشن و خنک و همچنین رطوبت زیاد نیازمند است. ارتفاع: ۴۰- ۲۰ سانتی متر فصل گلدهی: بهار تا اواسط پائیز تکثیر: از طریق کاشت دانه بذر.

شنبه 7 اردیبهشت 1398
2042

کالسولاريا Calceolaria - کفشک

این گیاه یک گیاه گلدانی یک ساله و گلدار است که می توان آن را در اتاق نشیمن یا بر روی بالکن قرار داد.

مکان: این گیاه به مکانی نیم سایه اما روشن و خنک و همچنین رطوبت زیاد نیازمند است.

ارتفاع: ۴۰- ۲۰ سانتی متر

فصل گلدهی: بهار تا اواسط پائیز

تکثیر: از طریق کاشت دانه بذر.

موطن اصلی «کالسولاریا» نواحی مرتفع شیلی و پرو است که آب و هوایی مه آلود و بارانی دارد. در منزل نیز باید این گیاه را در شرایطی مشابه نگهداشت. از میان گونه های متعدد این خانواده، تنها کفشک بعنوان یک گیاه آپارتمانی دوام آورده است. این گیاه، گیاهی یک ساله است و به محض آنکه گلهای فراوان آن از بین بروند، دور ریخته می شود.

گونه ها از میان واریته های بسیار، گونه های پیوندی «کالسولاریا» - که به دلیل داشتن گلهایی شبیه کفش، کفشک نیز نامیده میشود . چهار گروه شناسایی شده است.

گلهای گونه های پیوندی «Grandiflora» تا ۵ سانتی متر پهنا دارند. ارتفاع این گیاه به ۴۰ سانتی متر می رسد.

Grandiflora pumila compacta»، یکی از گونه های بسیار کوتاه کالسولاریا است. قطر گلهای آن ۵ سانتی متر است و طول آن از ۲۰ سانتی متر تجاوز نمی کند.

سرانجام، نوبت به گروه «Multiflora nana» می رسد. این گروه ۵ سانتی متر کوتاهتر از گونه های پیوندی «Mutiflora» است و گلهای آنها نیز کمی کوچکتر است. تمام این گیاهان گلهایی به رنگ زرد و نارنجی دارند که بر روی کفشهای آنها نقاطی قرمز رنگ دیده می شود.

سفارش گل مشهد

سفارش آنلاین گل

کشت: از آنجایی که کالسولاریا» از نور مستیم خورشید گریزان است، بنابراین لازم است آن را پشت پنجره های شمالی قرار دهید. بهترین دما برای این گیاه ۱۲۰ - ۱۰ سانتی گراد است. چنانچه دمای اتاق افزایش یابد؛ میزان آب این گیاه را بیشتر کنید. مراقب باشید خاک گلدان خشک نشود.

تکثیر: سعی کنید نسبت به تکثیر و کالسولاریا، اقدام نکنید. برای تکثیر این گیاه می توانید بذر آن را در فصل تابستان بکارید. این بذرها، احتمالا در دمای حدود ۱۵ سانتی گراد جوانه می زنند، اما بطور کلی احتمال آن بسیار کم است.

 

گل کفشک , گیاه کفشک ، کشت گیاه کفشک , تکثیر گیاه کفشک , گل کالسولاريا , تکثیر گیاه کالسولاريا , کشت گیاه کالسولاريا

نظر بدهید