گیاه کالیستمون

گیاه کالیستمون

این گیاه یک گیاه آپارتمانی همیشه سبز و زینتی است. مکان: این گیاه به مکانی آفتابی و هوای زیاد نیاز دارد. ارتفاع: تا ۱ متر فصل گلدهی: تابستان تکثیر: از طریق قلمه زدن گلهای قرمز رنگ این گیاه گلدانی زینتی بسیار واضح و مشخص است. این گلها حقیقتا به شکل شیشه شور هستند.

شنبه 7 اردیبهشت 1398
2606

کالیستمون Callistemon - گیاه شیشه شور

این گیاه یک گیاه آپارتمانی همیشه سبز و زینتی است.

مکان: این گیاه به مکانی آفتابی و هوای زیاد نیاز دارد.

ارتفاع: تا ۱ متر

فصل گلدهی: تابستان

تکثیر: از طریق قلمه زدن گلهای قرمز رنگ این گیاه گلدانی زینتی بسیار واضح و مشخص است. این گلها حقیقتا به شکل شیشه شور هستند.

برخی از گونه های این تیره در موطن خود استرالیا تا ۳ متر رشد می کنند، اما در نقاط دیگر به عنوان گیاه آپارتمانی نگهداشته میشوند. ساقه های افراشته آن دارای برگهایی به طول ۳ سانتی متر است. گل آذین آن در نوک ساقه رشد می کند. پرچمهای زیبا و ارغوانی رنگ آن بصورت افقی از وسط ساقه می رویند. گلهای قرمز رنگ این گیاه که پرچمهایی زرد دارند بصورت دسته ای در کنار یکدیگر قرار میگیرند.

کشت: در طول تابستان، گیاه شیشه شور را در هوای آزاد نگهدارید. این گیاه به نور ، هوا و آب زیاد نیاز دارد و لازم است تا هفته ای یک بار کوددهی می شود. در زمستان این گیاه را در مکانی پر نور و در دمای ۸-۶ سانتی گراد قرار دهید.

تکثیر: در فصل پائیز و زمستان قلمه هایی از این گیاه جدا کنید. سپس آنها را در شن و در زیر شیشه و در دمای ۱۸ سانتی گراد بکارید. پس از گذشت حدود چهار هفته، گیاه جوان را در خاک فاقد آهک قرار دهید.

 

سفارش گل مشهد

سفارش آنلاین گل

 

گیاه شیشه شور , کشت گیاه شیشه شور , تکثیر گیاه شیشه شور , پرورش گل کالیستمون , کشت کالیستمون , تکثیر کالیستمون

نظر بدهید