گیاه کامپانولا

گیاه کامپانولا

این گیاه، گیاهی است بسیار زیبا، آبی رنگ که یک ساله یا دو ساله است. این گیاه یکی از بهترین انواع گیاهان آویز است. تنها گونه های کمی از آن برای رشد و پرورش در آپارتمانها مناسب است. مکان: این گیاه برای رشد به مکانی آفتابی که خشک نباشد نیاز دارد، خاک آن هم باید دارای خلل و فرج باشد. ارتفاع: انواع آپارتمانی آن ۳۰ سانتی متر. زمان گلدهی: تابستان و اوایل پائیز تکثیر: از طریق بذر، جدا کردن و قلمه زدن.

یکشنبه 8 اردیبهشت 1398
2436

کامپانولا campanula - گل استکانی

این گیاه، گیاهی است بسیار زیبا، آبی رنگ که یک ساله یا دو ساله است. این گیاه یکی از بهترین انواع گیاهان آویز است. تنها گونه های کمی از آن برای رشد و پرورش در آپارتمانها مناسب است.

مکان: این گیاه برای رشد به مکانی آفتابی که خشک نباشد نیاز دارد، خاک آن هم باید دارای خلل و فرج باشد.

ارتفاع: انواع آپارتمانی آن ۳۰ سانتی متر.

زمان گلدهی: تابستان و اوایل پائیز

تکثیر: از طریق بذر، جدا کردن و قلمه زدن.

بیشتر از ۳۰۰ گونه مختلف گل استکانی - که نام خود را از شکل گلهای ظریفش می گیرد . در علفزارهای اروپا می روید، گیاهان یک ساله بلند پوششی و گیاهان چوبی کم رشد، گیاهان کوهستانی، و همچنین گلهای تابستانی یک ساله و دو ساله. بیشتر گونه های این گیاه را می توان در فضای باز پرورش داد و همچنین می توان با شروع هوای گرم آنها را در باغ کاشت. دو گونه از این گیاه، به عنوان گیاه آپارتمانی شناخته میشوند و هر دو بطور وحشی در کشورهای مدیترانه میروییدند.

گونه ها:«Campnula fragilis» را که می توان همانند گیاهان رونده پرورش داد و یا همانند گل آویز نگهداری کرد، گلهای آبی رنگ خود را که مرکزشان سفید رنگ است در انتهای ساقه تشکیل میدهد. این گیاه در اوایل تابستان گل میدهد، تا ۳۰ سانتی متر رشد می کند و توسط بذر آن تکثیر می یابد.

گونه ای دیگر که کاملا متفاوت است Campanula isophyllia» است که دارای ساقهای آویخته و گلهایی به رنگ آبی روشن است. واريته «Alba» گلهایی سفید دارد و تا ۲۰ سانتی متر رشد می کند. این واریته و این گونه، به صورت گیاه افراشته و آویز رشد می کنند. در هوای سرد، می بایست آنها را خنک نگهدارید. هر دو گونه این گیاه، ساقه هایی ترد و خوابیده دارند که چنانچه آسیبی به آنها وارد شود، شیره ای از آنها خارج میگردد.

سفارش گل مشهد

سفارش آنلاین گل

کشت: گل استکانی در فصل تابستان به مکانی با گرما و نور کافی نیازمند است. اما نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد. پس از گذشت آخرین یخبندان زمستان، در اوائل بهار، میتوانید آنها را در بالکن یا تراس نیز بگذارید. اما اگر این گیاه دچار خشکی شود بندرت گل می دهد. برای افزایش میزان رشد، شاخه های فرعی کهنه را در اوایل بهار با دقت ببرید.

بهتر است هر دو یا سه سال یک بار گلدان آنها را عوض کنید. خاک کهنه را تمیز کنید، اما گیاه را در گلدانی که خیلی بزرگ است نکارید، زیرا تمام نیرویی را که برای رشد ریشه نیاز دارد، از دست میدهد.

گیاهان نمی توانند خاک خشک را تحمل کنند، بنابراین می بایست آنها را مرتب آب دهید. به هنگام خواب زمستانه، کمی از مقدار آبشان بکاهید. در طول دوران رشد، هر دو ماه یک بار کمی کود مایع به آن بدهید.

کشت: درست قبل یا بعد از دوران رشد، بذرها را بکارید. از شاخه های فرعی و انتهایی گیاه که فاقد گل باشند، قلمه هایی را جدا کنید و آنها را در خاک تورب باشن بکاهید، با گیاهانی را که دارای بیش از یک تاج گل هستند تقسیم کنید. وقتی ریشه ها بوجود آمد، آنها را در خاکی که دارای کود باشد، بکارید.

 

گل استکانی , پرورش گل استکانی , کشت گل استکانی , تکثیر گل استکانی

نظر بدهید