گیاه کلومنه آ

گیاه کلومنه آ

این گیاه یک گیاه آپارتمانی همیشه سبز است که می توان از آن به عنوان گیاه آویز استفاده کرد و دارای گلهای فراوان نیز می باشد. مکان: این گیاه در مکانی با نور کافی و نیم سایه بخوبی رشد می کند اما نمی بایست در معرض نور مستقیم خورشید و یا بی آبی قرار بگیرد. ارتفاع: تا ۱۲۰ سانتی متر فصل گلدهی: بسته به نوع گیاه، در تمام فصول.

یکشنبه 15 اردیبهشت 1398
2474

کلومنه آ  columnea

این گیاه یک گیاه آپارتمانی همیشه سبز است که می توان از آن به عنوان گیاه آویز استفاده کرد و دارای گلهای فراوان نیز می باشد.

مکان: این گیاه در مکانی با نور کافی و نیم سایه بخوبی رشد می کند اما نمی بایست در معرض نور مستقیم خورشید و یا بی آبی قرار بگیرد.

ارتفاع: تا ۱۲۰ سانتی متر

فصل گلدهی: بسته به نوع گیاه، در تمام فصول.

تکثیر: از طریق قلمه زدن گونه های «کلومنه آه که موطن اصلیشان جنگلهای بارانی نواحی گرمسیری آمریکای مرکزی است گیاهان آویز مقاومی هستند که برگهایی چرمی مانند و انبوه و گلهایی به رنگ روشن دارند.

گونه ها: از برگهای گونه Columnea gloriosa» که به رنگ سبز تیره هستند گلهای شگرف و قرمز رنگی سر در می آورند که هر یک دارای نقطه ای زرد رنگ می باشد. برگهای کوچک، کرکدار و تقریبا گرد این گیاه بر روی ساقه های بلند آن که آویزان است رشد میکند. این گونه را می بایست در گلخانه نگهداشت.

دوره گلدهی Columnea hirta بسیار طولانی است، اما این گیاه نسبت به نور حساس است. گلهای آن که به رنگ قرمز روشن است بر روی ساقه های بلندی که پوشیده از کرکهای قرمز متمایل به قهوه ای است، پدیدار می شوند.

گونه پیوندی Columnea vedrariensis، گونه ای است بسیار مقاوم که در دمای حدود ۱۷۰ سانتی گراد گل می دهد. این گیاه در اغلب گلخانه ها با نام columnea Kewensis شناخته می شود. سطح برگهای باریک و گرد آن سبز مایل به قهوه ای و زیر آن قرمز است. گلهای این گیاه که به رنگ قرمز روشن است، از اواخر زمستان تا اوایل بهار میشکفند.

سفارش گل مشهد

سفارش آنلاین گل

کشت: این گیاه نمی تواند نور مستقیم خورشید را تحمل کند و خصوصا در برابر بی آبی بسیار حساس است. «کلومنه آ» در دمای حدود ۲۰ سانتی گراد و رطوبت بالا جوانه می زند، اما پس از آن به دمای کمتری نیاز دارد. روی این گیاه آب نریزید و در غیر این صورت نقطه های زرد رنگی بر روی آن تشکیل می شود. این گیاه را پس از گل دادن در گلدانی مسطح بکارید. «کلومنه آن نیز ممکن است مانند بسیاری از گیاهانی که به رطوبت بالا علاقه دارند مورد حمله کرمهای ریز قرار بگرد. گیاهان جوان در معرض خطر خاصی قرار دارند و می بایست آنها را تا زمانی که مطمئن نشده اید فاقد هرگونه آفتی هستند از گیاهان دیگر دور نگهدارید.

تکثیر: یک شاخه فرعی را به چندین قسمت حدود ۵ سانتی متری تقسیم کنید و سپس در یک ظرف کشت، آن هم در دمای ۲۲ - ۲۰ سانتی گراد بکارید. تکثیر این گیاه از طریق کاشت بذر، کاری دشوار است و به باغبانان تازه کار توصیه نمی شود.

نظر بدهید