گیاه کلیویا

گیاه کلیویا

این گیاه یک گیاه آپارتمانی همیشه سبز باگلهایی بسیار زیبا است. مکان: این گیاه به مکانی با نور کافی و خاک حاوی شن و رس نیاز دارد، اما نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد. ارتفاع: تا ۶۰ سانتی متر. فصل گلدهی: بهار تا پائيز تکثیر: از طریق کاشت بذر یا تقسیم بوته.

پنجشنبه 12 اردیبهشت 1398
2963

کلیویا Clivia - خورشیدی

این گیاه یک گیاه آپارتمانی همیشه سبز باگلهایی بسیار زیبا است.

مکان : این گیاه به مکانی با نور کافی و خاک حاوی شن و رس نیاز دارد، اما نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد.

ارتفاع: تا ۶۰ سانتی متر.

فصل گلدهی : بهار تا پائيز

تکثیر: از طریق کاشت بذر یا تقسیم بوته.

زمانی کلیویا» یکی از گیاهان خانگی محبوب بود، اما امروزه کمتر آن را در منازل می بینیم. اگر میخواهید این گیاه گل بدهد می بایست در تمام طول سال بخوبی از آن مراقبت کنید. «کلیویا، هنوز هم عادات زندگی در موطن اصلی خود یعنی آفریقای جنوبی را از دست نداده است. اما طول عمر این گیاهان بسیار زیاد است و چنانچه بدرستی از آن مراقبت شود سالی دو بار گل می دهد.

از میان سه گونه «کلیویا، تنها یک گونه آن Clivia miniata را پرورش می دهیم. برگهای همیشه سبز این گیاه که در سطح زمین رشد می کنند قیفی را تشکیل می دهند که دهانه ای باریک دارد. تنها در یک خوشه این گل بیست گل نارنجی رنگ در اندازه های مختلف می رویند. «کلیویا، فاقد پیاز حقیقی است، اما دارای ساقهای پیازی است که با نیامهای برگدار احاطه شده است

سفارش گل مشهد

سفارش آنلاین گل

کشت: «کلیویا، نسبت به مکان خود بسیار سخت گیر است. این گیاه می بایست در تمام طول سال در مکانی ثابت و همیشه از یک سمت به طرف آفتاب باشد. بهترین مکان برای این گیاه پشت پنجره ای است که در ابتدای صبح یا عصر نور مستقیم خورشید از آن می تابد. دمای مورد علاقه این گیاه حدود ۱۵۰ سانتی گراد است و هوای خشک را به خوبی تحمل میکند.

اگر میخواهید حقیقتا از گلهای کلیویا، لذت ببرید، می بایست مراقب میزان آبدهی آن باشید. لازم است در دوران استراحت این گیاه، از پائیز تا زمستان، خاک آن خشک باشد. در این دوران، گاهی اوقات برگها را با پارچه خیس بشوئید. گیاهان جوان را باید هر سال در گلدان جدید بکارید. اما در مورد گیاهان مسن تر - خصوصا اگر می خواهید گیاه انبوه شود - بندرت این کار را انجام دهید.

تا زمانی که ساقه گل به برگها نرسیده است، به این گیاه آب ندهید. در این دوره، گیاه را در دمای ۱۸۰ سانتی گراد گرم نگهدارید، در غیر این صورت گلها در داخل برگهای قیفی شکل می رویند و هرگز کاملا شکفته نمی شوند.

تکثیر: رشد دوباره بذرهایی که در داخل گلهای کلیویا، تشکیل می شود. بسیار بعید بنظر می رسد، اما می توانید بذر این گیاه را خریداری کنید و بکارید. همچنین می توانید از پاجوشهای این گیاه استفاده کنید. پاجوشهایی را انتخاب کنید که چهار یا پنج برگ داشته باشد و سپس آنها را در مخلوطی از تورب و شن بکارید.

نظر بدهید