گیاه کودیوم

گیاه کودیوم

این گیاه، یک گیاه آپارتمانی همیشه سبز با برگهای رنگارنگ است. مکان: این گیاه به مکانی نیم سایه و گرم با رطوبت بالا نیاز دارد. ارتفاع: تا ۱ متر تکثیر: از طریق قلمه زدن کروتون گیاهی است که صرفا بخاطر داشتن برگهایی زیبا پرورش داده میشود. گلهای آن را بلافاصله بکنید، چرا که آنها تنها قدرت گیاه را از آن می گیرند. این گیاه در موطنش یعنی نواحی گرمسیری جنوب شرقی آسیا و جزایر اقیانوس آرام تا ۳ متر رشد می کند. در نقاط دیگر ارتفاع آن به ۱ متر می رسد.

جمعه 13 اردیبهشت 1398
3165

کودیوم Codiaeum کروتون ( برگ بوی دریای جنوب )

این گیاه، یک گیاه آپارتمانی همیشه سبز با برگهای رنگارنگ است.

مکان: این گیاه به مکانی نیم سایه و گرم با رطوبت بالا نیاز دارد.

ارتفاع: تا ۱ متر

تکثیر: از طریق قلمه زدن کروتون گیاهی است که صرفا بخاطر داشتن برگهایی زیبا پرورش داده میشود. گلهای آن را بلافاصله بکنید، چرا که آنها تنها قدرت گیاه را از آن می گیرند. این گیاه در موطنش یعنی نواحی گرمسیری جنوب شرقی آسیا و جزایر اقیانوس آرام تا ۳ متر رشد می کند. در نقاط دیگر ارتفاع آن به ۱ متر می رسد.

تنها گونه این گیاه «codiaum variegatum» دارای انواع پیوندی بی شماری است که ظاهر هریک با دیگری تفاوت دارد. برگهای این واریته ها از نظر شکل و رنگ کاملا با یکدیگر متفاوت است. رنگ این برگها از سفید تا قرمز تیره و طرح روی آنها از نقطه تا خطهای باریک متغیر است. تنها عامل مشترک میان آنها سطح چرم مانند این برگها است.

کشت: کروتون را می توان بر روی لبه پنجره ای که مشرف به جنوب باشد قرار داد. تنها می بایست آن را در برابر نور مستقیم خورشید محافظت کرد و برای آنکه این گیاه رنگ و طرح برگهای خود را حفظ کند می بایست آن را در مکانی پر نور قرار داد. رطوبت آن نیز می بایست ثابت باشد. برگها را گاهی اوقات آبپاشی کنید و خاک آن را نیز همیشه مرطوب نگهدارید. در فصل زمستان، کروتون به مکانی نیاز دارد که دمای آن کمتر از ۱۸ سانتیگراد نباشد. در این هنگام به آن کمتر آب بدهید.

سفارش گل مشهد

سفارش آنلاین گل

تکثیر: شانس تکثیر موفقیت آمیز این گیاه بسیار کم است. اما اگر می خواهید دست به چنین کاری بزنید در اوایل بهار و در داخل گلخانه قلمه هایی از آن را جدا کنید سپس نوک آنها را داخل زغال چوب پودر شده فرو برید تا مانع از جاری شدن شیره گیاه گردد. سپس این قلمه ها را در داخل مخلوطی از تورب و شن و در رطوبت بالا بکارید.

 

کشت گیاه کروتون , پرورش گیاه کروتون , تکثیر گیاه کروتون , نگهداری گیاه کروتون

نظر بدهید