گیاه گینورا

گیاه گینورا

این گیاه، گیاهی است زینتی با میوه هایی کوچک که یک گونه آن رونده است. مکان: مکان این گیاه لازم است تا حد امکان پر نور و گرم و خاک آن، خاک مقوی باغچه ای باشد. ارتفاع: تا ۱ متر. فصل گلدهی: پائیز یا گاهی اوقات اواخر زمستان تکثیر: از طریق قلمه زدن

شنبه 28 اردیبهشت 1398
2153

گینورا   Gynura

این گیاه، گیاهی است زینتی با میوه هایی کوچک که یک گونه آن رونده است.

مکان: مکان این گیاه لازم است تا حد امکان پر نور و گرم و خاک آن، خاک مقوی باغچه ای باشد.

ارتفاع: تا ۱ متر.

فصل گلدهی: پائیز یا گاهی اوقات اواخر زمستان

تکثیر: از طریق قلمه زدن

موطن این گیاه جنگلهای پر باران و گرمسیری آفریقا و هند است. علی رغم أنه گلهای آن بوی بسیار بدی دارد، اما برگهای ارغوانی رنگ آن - که نها در گیاهان جوان دیده می شود - آن را تبدیل به گیاهی محبوب کرده است. «گینورا» دارای ساقه هایی زاویه دار است که روی آنها برگهایی دندانه دار و مخملی شکل که رو به روی یکدیگر قرار دارند، دیده می شود.

گونه ها: «dynura aurantiaca» درختچه ای است به ارتفاع ۱ متر پوشیده از کرکهایی ارغوانی رنگ که در زیر برگها بیشتر به چشم می خورد. گلهای زرد رنگ آن تا اواخر پائیز درنمی آیند.

Gynura scanders درخچه ای است رونده و آویز با برگهایی کنگره دار که روی آنها را کرکهایی بنفش پوشانده است و گلهایی نارنجی رنگ دارد.

سفارش گل مشهد

سفارش آنلاین گل

کشت گینورا به مکانی با نور زیاد نیاز دارد و حتی می توان در تابستان آن را روی بالکن گذاشت. در زمستان این گیاه به دمای بین °۱۸ - ۱۵ سانتی گراد و شبها به دمای لااقل ۱۲ سانتیگراد نیاز دارد. به این گیاه زیاد آب بدهید و از بهار تا پائیز ماهی یک بار آن را کود دهید. اگر گرمای محیط این گیاه بیش از حد و نور آن کم باشد، برگها رنگ بنفش خود را از دست می دهند. این گیاه را مرتب هرس کنید تا انبود شود.

تکثیر: قلمه ها در هر زمانی ریشه می زنند. از آنجایی که گونه های مسن تر رنگ خود را از دست می دهند بهتر است آنها را سالی دو بار قلمه بزنید.

نظر بدهید